FORTUNA WINTER CUP 2022

Socca Łódzka Migawka Mecze Sosnowiec Łódź

FORTUNA WINTER CUP 2022

17 lutego 2022, 14:09

Nie zwalniamy tempa i w ten weekend będziemy również na kolejnym turnieju tym razem w Łodzi.
Coraz bardziej znana ekipa z miasta włókniarzy, zdobywca Złotych Kalesonów na turnieju 3Rogi Karny oraz sensacyjny triumfator Pucharu Łodzi 2022 - FORTUNA ŁÓDŹ zdecydowała się zorganizować pierwszą edycję turnieju FORTUNA WINTER CUP w sobotę 19.02 na obiekcie przy ul.Minerskiej

Jeżeli chodzi o zestawienie drużyn to z pewnością nie jest to tylko najwyższa półka ekip w Polsce grających w socca, ale to nie znaczy, że nie będzie emocji.

Gospodarz turnieju Fortuna Łódź i AKS Joker to przedstawiciele I ligi w Łodzi, a z kolei 5408 Squad czy Święci Łódź to czołowe ekipy II ligi, które najprawdopodobniej w tym roku awansują do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Pozytywnym punktem turnieju jest przyjazd bandy młodych świrów z Sosnowca - SKRR Impet , którzy wyrastają na najbardziej medialną drużyne w piłce nożnej 6-osobowej w Polsce.
W turnieju zagra też ekipa Łódzkich Ambasadorów, którzy na piłce znają się jak mało kto, ale czy będzie miało to przełożenie na boisku? Zobaczymy.


Paweł Wójcik (Święci Łódź)
W turnieju Fortuna Winter Cup 2022 trafiliśmy na pewno do silnej na papierze grupy, podobnie zresztą jak w Warszawie, gdzie przyszło nam rywalizować między innymi ze zwycięzcą całych rozgrywek ekipą Pojemna Halina. Wracając do sobotniego turnieju. Zespół AKS Joker to pierwszoligowiec i na pewno mają bardzo ambitne plany na ten turniej. Jeden z faworytów całego turnieju. Impet Sosnowiec znamy jedynie z facebooka, ale wydają się młodą i bardzo zdolną drużyną. Skoro przyjeżdzają aż z Sosnowca oznacza to, że na pewno będą walczyć o najwyższe cele i awans z grupy. Zespół Psia Kość jest dużą zagadką, ale spodziewam się wybuchowej mieszanki doświadczenia z młodzieżą. My spróbujemy się w tej grupie pokazać z jak najlepszej strony i powalczyć o miejsce dające awans do kolejnej rundy. Na pewno już rozgrywki grupowe zweryfikują nasze cele na ten turniej. Według mnie głównym faworytem rozgrywek jest ekipa 5408 SQUAD, która niedawno wygrała inny mocno obsadzony turniej i idzie w tym sezonie jak burza. My natomiast mamy sporo wniosków po turnieju w Warszawie w którym oprócz tego, że byliśmy w bardzo mocnej grupie, to sami zagraliśmy na niskim poziomie szczególnie w defensywie co praktycznie uniemożliwiło jakąkolwiek walkę o coś więcej. Tutaj pojawimy się nieco innym składem oraz z nowymi pomysłami, które mam nadzieję, że zaprocentują. Na pewno decydujące w każdym meczu będzie dobre wejście w spotkanie i jak najmniejsza liczba własnych błedów, bo mecze trwają tylko 12 minut. Turniej pokaże nam w jakim miejscu jesteśmy i czy możemy realnie myśleć w rundzie rewanżowej o awansie do 1. ligi rozgrywek Playarena Łódź. Wierzymy w to, że oba turnieje oraz mecze sparingowe, które gramy ostatnio pozwolą nam zbudować lepsze zgranie i kondycję na całą kolejną rundę.


Turniej rozpocznie się o godzinie 14:10 zmaganiami w grupie A.
Z kolei pierwszy ćwierćfinał odbędzie się o godzinie 20:30, więc faza pucharowa będzie już późnym wieczorem i ilość snu poprzedniego dnia może mieć znaczący wpływ na decydujące rozstrzegnięcia.

Tradycją już się stało, że jeżeli obejmujemy patronat w jakimś wydarzeniu to szukamy perełek i wręczamy nagrodę Odkrycia Turnieju - socca.pl
Jesteśmy przekonani, że trafi się w sobotę wirtouz, który zaskoczy nas swoją inteligencją boiskową i techniką.

Śledzcie nasze media oraz zapraszamy na wydarzenie na fb:
https://www.facebook.com/events/333049115387687?active_tab=about

Placeholder