Już dziś zaczyna się LM w Amp Futbolu

Socca AMP Futbol

Już dziś zaczyna się LM w Amp Futbolu

20 maja 2022, 09:27

fot. AMP Futbol Polska

Już dziś, jako Mistrz Polski, rozpoczyna swoje zmagania Wisła Kraków Amp Futbol w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W związku z tym, że tegoroczny turniej finałowy LM rozgrywany jest w Krakowie, to jest najlepszy sposób aby móc obserwować z bliska najlepszych ampfutbolowych zawodników w Europie.

fot. Wisła Kraków Amp Futbol

Krakowska ekipa zagra w grupie A wraz z mistrzem Gruzji, Mistrzem Hiszpanii. W jej grupie miał zagrać mistrz Azerbejdżanu, Qarabach, jednak ta drużyna wycofała się z turnieju z powodów organizacyjnych.

W grupie B zagrają z kolei Mistrz Anglii, Włoch, Francji oraz Turcji.

Faworytami swoich grup jest gospodarz turnieju oraz Mistrz Hiszpanii w grupie A oraz Mistrz Anglii i Turcji w Grupie B.

Która drużyna wygra tegoroczny turniej Ligi Mistrzów? Hegemonem w ampfutbolu jest Liga Turecka. W związku z powyższym, tak naprawdę zwycięstwo każdej innej drużyny, niż drużyna turecka, będzie można uznać za pewną niespodziankę. Należy podkreślić, że zarówno Mistrz Anglii jak i Krakowska Wisła to są również bardzo mocne zespoły, jednak są one wymieniane w drugim rzędzie faworytów do końcowego zwycięstwa.

Terminarz meczów turnieju LM

O wrażenia przed rozpoczęciem zmagań zapytaliśmy Jakuba Kożucha, obrońcę Wisły Kraków.

,, Każdy z nas sporo pracował nad sobą przez ostatnie 2 tygodnie indywidualnie, więc jestem dobrej myśli.

Przygotowania były jak najbardziej na wysokim poziomie i w dobrych nastrojach. Konsekwentnie poprawialiśmy swoje słabe strony.

Jestem jak najbardziej zmotywowany. Wraz z drużyną jestem dobrej myśli przed rozpoczynającymi się zmaganiami.

Do tej pory rozegrano 3 turnieje w ramach Ligi Mistrzów w AMP Futbolu. Jak na razie okazję do reprezentowania Polski jako Mistrz Polski miała okazję Warszawska Legia. W rozegranych w 2019 oraz w 2021 r. turniejach zajęła odpowiednio 3 i 2 miejsce.

Jak w tym roku zaprezentuje się zespół z Krakowa? Czy uda im się sprawić niespodziankę? Odpowiedzi na te pytania przedstawimy w podsumowaniu turnieju ?

Placeholder