Kolejne rozstrzygnięcia w Pucharach Miast!

Socca Newsy Lokalne Warszawa Kraków Pruszków Grudziądz Katowice Chorzów Lublin Częstochowa Poznań Ostrów Wielkopolski Sosnowiec Toruń Łódź Wrocław Szczecin Tczew Gdański Zabrze Krotoszyn Radom Radzionków Bydgoszcz Zgierz Konin

Kolejne rozstrzygnięcia w Pucharach Miast!

27 lipca 2021, 19:28

Ostatni weekend był kluczowy dla rozstrzygnięć w ramach Pucharów Miast.
Był to jeden z najbardziej intensywnych okresów, gdzie poznaliśmy kolejne zespoły, które już 22.08 staną przed szansą walki o Fortuna Puchar Polski Playarena.
Spośród dwudziestu jeden miejsce w FPPP pewnych występu jest osiemnaście zespołów. Nie znamy jeszcze rozstrzygnięć w Toruniu (zwycięzcę poznamy 1.08), w Warszawie (15.08), a trzecie nieznane miejsce przypadnie zwycięzcy turnieju 3 Rogi Karny.


Sensacja w Łodzi!
Szukając faworytów w tegorocznym Pucharze Łodzi próżno było szukać Kinemedici Retkinia, FC Noster czy FC Wembley. W fazie grupowej były jednak dwie ekipy, które aktualnie znajdują się na szczycie ligowej tabeli. Dzbany Łódź i Silversite FC miały stoczyć bój o końcowe zwycięstwo, a szyki miały im pomieszać inne ekipy z I ligi. Niechciani FC, Saint’s czy Husaria. Nic jednak takiego nie miało miejsca.
Finał był kompletnie inny.
Do finału doszedł aktualny lider 2B i lider 3A, czyli odpowiednio Fortuna Łódź i FC Smarujcie Klapki. Zaskoczenie? Z jednej strony biorąc pod uwagę obecność Dzbanów i Silversite (nie wyszli z grupy), to trochę tak, ale ich dobra dyspozycja w całym sezonie przyniosła efekty.
Sam finał, jak wszystkie ważne mecze w łodzi, stał na bardzo wysokim poziomie, a zwycięzcą została Fortuna Łódź.  Fortuna na Fortunie, ależ byłaby historia, gdyby udało im się sięgnąć po Fortuna Puchar Polski.

Fortuna Łódź- zdobywcy Pucharu ŁodziKarne spotkania.
W finałach w Szczecinie i Krakowie o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Jedni mówią, że loteria, ale w ostatnich latach nie trudno odnieść wrażenie, że w każdej odmianie piłki nożnej stanowią one o silniejszej psychice zawodników strzelających, a i bramkarze uczą się odpowiednio reagować.
Szczeciński finał obfitował w aż 18 bramek! Piwkarze i Dobra Team dali popis fantastycznej ofensywy, kosztem defensywy. 9:9 i karne!
Tu silniejsi okazali się zawodnicy Piwkarzy, którzy zachowali odrobinę więcej zimnej krwi i rozstrzygnęli karne rezultatem 2:1
Z kolei w Stolicy Małopolski naprzeciw siebie stanęli etatowi finaliści w ostatnich latach.
Warto wspomnieć, że był to czwarty finał z rzędu pomiędzy BJM, a Kapelą Weselną. W latach 17/18 i 18/19 wygrywało BJM, rok temu lepsza okazała się (po rzutach karnych nomen omen) Kapela Weselna. W tym roku w regulaminowym czasie trochę lżej niż w Szczecinie. „Tylko” 4:4. Choć w pewnym momencie BJM prowadziło już 3:0.
Z kolei rzuty karne przyniosły rozstrzygnięcie 3:2 na korzyść BJM! I to oni będą reprezentowali Kraków w tegorocznym Pucharze Polski.

Piwkarze- Zdobywcy Pucharu Szczecina


Widowisko w Lublinie
Lublin, to niesamowicie ważne miasto na mapie rozgrywek Playarena. Historycznie na myśl przychodzi Poker Team Lublin, który jeszcze kilka lat temu mieszał w turniejach Finałowych Mistrzostw Polski. Po chwilowym rozbracie z playareną, próbują nawiązać do dawnych wyników. Choć jak na razie muszą zadowolić się „tylko” półfinałem Pucharu Lublina, to widać wychodzące zza chmur słońce.
Finał to jednak niesamowity pojedynek pomiędzy Primaverą, a Adampol Team.
„Wiosenni” liczyli na podwójną koronę, która jest w zasięgu ręki, bo przecież przewodzą lublińskiej 1.lidze, ale Adampol, który w tym roku „gościnnie” brał udział w walce o Puchar Lublina nie chciał obejść się smakiem przegrywając ostatni mecz turnieju.
No i od początku zawiesił wysoko poprzeczkę Primaverze, która dwukrotnie doprowadzała do remisu (na 1:1 i 2:2), ale zabrakło mocy do dalszej walki i to zawodnicy Adampolu potem odskoczyli na dwie bramki. Choć jeszcze udało się złapać kontakt ekipie Maćka Janowskiego, to jednak było to za mało.
5:3 i Adampol Team melduje się w turnieju głównym, który odbędzie się w sierpniu we Wrocławiu!

Adampol Team- Zdobywcy Pucharu Lublina
Kocioł Czarownic
Tak mówi się o Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jednak jego aura roznosi się po całym mieście.
Zawitała ona i na Fortuna Puchar Chorzowa. Finałowe Spotkanie pomiędzy FizjoFaktory Chorzów, a Tiki Taką, to był naprawdę kocioł. W regulaminowym czasie zanotowano wynik 1:1 i zwycięzcę miała wyłonić TurboDogrywka! No i zaczęło się! Można rzec wet za wet. W szóstej minucie emocjom dał się ponieść Koniarek i w pojedynku 1 na 1 otrzymał czerwoną kartę. Następnie dwa rzuty karne dla Tiki Taki broni Michał Stopyra, ale to tylko wzmocniło sportową złość Lwów z Tiki Taki. No i to właśnie oni wyszli zwycięsko z tego jakże wyczerpującego pojedynku.

Tiki Taka- Zdobywcy Pucharu Chorzowa


Co złego to nie my!
Emocjonująco zapowiadał się pojedynek dwóch ekip warszawskiej playareny w finale Pucharu… PRUSZKOWA!
Tak, tak! UKS Toho Grodzisk Mazowiecki stanęło w szranki z Chłopcami z Bielan.
Obie ekipy zgłosiły się licząc, że będzie to łatwiejsza droga niż turniej w Warszawie. No i w zasadzie, to się nie przeliczyły.
Prowadzenie objęła ekipa CHZB, która pierwszą odsłonę okupowała połówkę Toho. Na przerwę byli Mistrzowie Warszawy schodzili z prowadzeniem 1:0. Jedno było pewne, w drugiej części będzie gorąco. No i dokładnie tak było. Najpierw strzałem z połowy boiska wyrównuje Tomek Warszawski (tak, ten Tomek Warszawski ?), potem to już istne szaleństwo. Więcej dyskusji z sędzią niż gry po stronie CHZB, a Toho grało swoje. 2:1, potem kontrowersyjny gol Tomka Warszawskiego przy wznowieniu gry czego nie zauważył sędzia, bo zawodnikom Chłopców z Bielan znów przyszło na dyskusje i 3:1. W samej końcówce udaje się złapać kontakt i 3:2. Kiedy wydawało się, że będziemy za chwilę oglądali remis, bo zespół Tomka Miziurkowskiego znów zaczął grać w piłkę i nacierać na bramkę Warszawskiego, a mecz został przedłużone o 3 minuty, to jednak Toho wykorzystało niefrasobliwość w ataku i wyprowadziło kontrę zamykającą wynik meczu. Toho wygrywa 4:2!

UKS Toho Grodzisk Mazowiecki- Zdobywcy Pucharu PruszkowaA tak prezentuje się aktualna lista drużyn, które są już pewne udziału w odbywającym się 22.08.2021 we Wrocławiu najbardziej prestiżowym Pucharze Polski, Fortuna Pucharze Polski Playarena

ŁódźFortuna Łódź
WarszawaPoznamy 15.08
KrakówBJM Kraków
LublinAdampol Team
Ostrów Wlkp.Octagon Ogrodex Team Ostrów Wlkp.
SzczecinPiwkarze
SosnowiecAll Stars Sosnowiec
WrocławPD WildBoars Wrocław
ChorzówTikiTaka
CzęstochowaGnaszyn Team Częstochowa
TczewVITIS Ogrody Marzeń
GrudziądzCukrovia Mełniak Grudziądz
PoznańFC Pustostany
RadzionkówSBB Team Radzionków
KrotoszynPancom Zduny Krotoszyn
PruszkówUKS Toho Grodzisk Mazowiecki
RadomSzikago Bols Radom
BydgoszczMetalbark
FA ToruńPoznamy 1.08
KLSDentim Clinic Katowice
3RKPoznamy 8.08

Placeholder