Krok od gigantycznego melanżu - FC Noster bliskie tytułu Mistrza Łodzi

Newsy Lokalne Łódź

Krok od gigantycznego melanżu - FC Noster bliskie tytułu Mistrza Łodzi

07 czerwca 2022, 17:06

Sezon w Łódzkich rozgrywkach powoli dobiega końca.
Terminarz był ułożony w ten sposób, że ostatnia kolejka jest do rozegrania 19.06 więc powoli wszystko staje się jasne. Zacznijmy od góry – czyli I liga.

Już w czwartek o godzinie 20:30 rozpocznie się pojedynek, który może wyłonić nam nowego Mistrza Łodzi. Na orliku przy ul. Karpackiej zmierzy się FC Noster w ostatnim swoim ligowym pojedynku w tym roku z Łódzkimi Dzbanami.
Noster, jeżeli wygra ten mecz będzie świętować Mistrzostwo co oznacza, że w weekend Piotrkowska zapełni się kibicami sympatyzującymi z Nosterkami (nie zdziwię się jak wynajmą otwarty autokar do świętowania).

Patryk Sławiński – FC Noster
Nastroje przed czwartkiem, nie ma co ukrywać są bojowe, każdy chce tego Mistrzostwa, a jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko. Sezon bez dwóch zdań najlepszy w naszej historii, ale jeśli nie potwierdzimy tego w czwartek to nikt nie będzie pamiętał.

Żeby jednak te marzenie się spełniły trzeba pokonać rewelacyjne Dzbany – ekipę, która gra w rozgrywkach już ponad 10 lat, ale w dalszym ciągu chłopaki kochają grać w piłkę i potrafią to robić.
Na wiosnę w lidze wygrali wszystko i po fatalnej jesieni cały czas są w grze o brązowe medale.

Mateusz Spychalski – Dzbany Łódź:
Sezon dla Dzbanów na pewno nie do końca udany, ponieważ w Pucharze Łodzi odpadliśmy w ćwierćfinale z Lumumby, a w lidze walczymy tylko o 3 miejsce, gdzie apetyt przed startem rozgrywek był większy. Ale jak weźmiemy pod uwagę, że w pierwszych 10 meczach zdobyliśmy tylko 7 punktów, a na wiosnę wygraliśmy wszystkie mecze ligowe to trzeba uszanować lokatę, na której się obecnie znajdujemy. Cel na Mistrzostwa Polski to na pewno uzyskanie biletu na finały. Dawno nie było nas w najlepszej 16tce Polski, więc zrobimy wszystko, by zawitać tam ponownie po paru latach!

W związku z tym, że Łódź dostała 8 przepustek to wiemy jakie drużyny pojadą na eliminacje Mistrzostw Polski. Będą tam starzy wyjadacze, ponieważ tylko Fortuna Łódź nie zaznała chociaż raz smaku walki o Mistrzostwo Polski. W tym roku drużyny z Łodzi mogą być naprawdę groźne i nie ukrywam, że liczę na to, że 3 z nich znajdą się w TOP16, jeżeli wykorzystają swój piłkarskie potencjał i nie wyeliminują się wzajemnie co miało miejsce kilka razy na Mistrzostwach Polski.

Na początku tego sezonu ligi przeszły dość dużą reorganizacje w celu dopasowania poziomu sportowego do poszczególnych lig – po całym roku zmagań z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to był świetny ruch, ponieważ mecze w II ligach potrafiły być szlagierami na miarę I ligi.

Jednak obie grupy na zapleczu I ligi miały swoich hegemonów.
5408 Squad i Kopacze Łódź wyszli praktycznie bez szwanku.
Ci pierwsi okazali się wygrać wszystkie co jest niesamowitym wyczynem i pokazuje, że w 1 lidze będą się bić raczej o górną część tabeli. Kopacze dopiero przegrali pierwsze spotkanie tydzień temu co pokazało, że u nich wakacje zaczęły się już w czerwcu.
Do 1 ligi awansują 4 zespoły i oprócz wspomnianej dwójki o awans do elity bije się jeszcze kilka ekip, więc tutaj będziemy mieć emocje do końca. Kto będzie świętować awans?
Okaże się na koniec czerwca.

Placeholder