Krotoszyn vs Ostrów Wielkopolski - Podsumowanie powrotu PL6!

Socca

31 maja 2022, 19:18

Otwarcie krotoszyńskiego stadionu po modernizacji, a na mim mecz najprawdopodobniej najbardziej szanujących się oraz rozpoznawalnych ekip rozgrywek Polskiej Ligi 6-tek!

Mecze pomiędzy Reprezentacją Krotoszyna, a Reprezentacją z Ostrowa Wielkopolskiego możemy nazwać naszym małym „El Clásico” ziemi Wielkopolskiej.  Na co dzień osoby odpowiedzialne za prowadzenie rozgrywek w obu miastach współpracują ze sobą, pomagają sobie nawzajem, jak pokazali to nie raz. Ale gdy dochodzi do rywalizacji ekip pod kierownictwem Dominika i Darka zaczyna się gra „na śmierć i życie”, tak również było i ubiegłą sobotę!

O 18:00 czasu lokalnego rozpoczęło się symboliczne spotkanie pomiędzy Reprezentacją Krotoszyna z Reprezentacją Ostrowa Wielkopolskiego. Mecz odbywał

się na bocznym obiekcie krotoszyńskiego stadionu, na którym na co dzień trenuje, jak i gra krotoszyńska ASTRA, który w ów dzień miał swoje oficjalne otwarcie. Gospodarze wystąpili w składzie: Norbert Kozieł |C|, Szymon Dąbrowski, Sebastian Kaźmierczak, Michał Kudrykiewicz, Kacper Kuźnicki, Wiktor Praczyk, Maciej Stefański, Filip Kaszub, Bartosz Banaszak, Paweł Bruder, Adrian Radojewski. Krotoszyńska ekipa po raz pierwszy wystąpiła pod batutom trenera Grzegorza Kroczaka. Był to pierwsze spotkanie krotoszyńskiej Reprezentacji w takim składzie, wystąpiło w nim aż 8 debiutantów, którzy narzucali tempo gry rywalowi, wyrywali pojedynki 1:1 oraz do gwizdka zakańczającego pierwszą połowę spotkania wygrywali z Reprezentacją Ostrowa Wielkopolskiego 4:2.

„Bardzo ciężko było skleić ekipę, termin spotkania niestety nie pasował wielu naszym „gwiazdom” lokalnego podwórka, ale spróbowaliśmy czegoś nowego. Powołaliśmy na to spotkanie osoby wyróżniające się w ostatnich dwóch miesiącach, pomimo tego, że nie mieliśmy szansy spotkać się ani razu w takim składzie na treningu, to gra tych chłopaków cieszyła moje oczy, co z resztą było widać w pierwszej połowie spotkania”, podsumował Kierownik Reprezentacji Krotoszyna – Dominik Góral.

W drugiej połowie zawodnicy z Ostrowa w składzie: Przemysław Hałas, Łukasz Jaszka, Szymon Misiek, Patryk Szewczyk |C|, Tomasz Baranek, Bartosz Szmajdziński, Bartłomiej Jakubek, Piotr Mielcarek, Damian Jastrzębski, Kornel Maksyminko, Shota Shergelashvili, Nikodem Maksyminko przejęli inicjatywę nad spotkaniem. Ekipa pod wodzą Darka dzięki

swoim akcją, które gubiły obronę gospodarzy potrafili pokonać znakomitego goalkeepera, a w tym meczu rolę tą pełnił Norbert Kozieł, który został wybrany MVP meczu z krotoszyńskiej ekipy.

Spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy, którzy przegrywają z Przyjaciółmi „za między” 5:6. Każdy zawodnik, który był powołany do tego spotkania wiedział, że ten mecz to tylko zabawa, ale każdy z nich dał z siebie wszystko! Jeśli ktokolwiek chciałby obejrzeć ten mecz, to zapraszamy na Facebooka Krotoszyn Open, gdzie dostępna jest transmisja tego widowiska!

„W tym meczu nieważny był wynik! W końcu, po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej covidowymi zawirowaniami mogliśmy zagrać wraz z naszymi kumplami z Ostrowa! Gratulacje dla Darka, gratulacje dla chłopaków, następnym razem będziemy od Was lepsi. Na sam koniec pragnę podziękować każdemu z moich zawodników, daliście z siebie 200%! Szczególne podziękowania pragnę złożyć Łukaszowi Zuziakowi, który związany jest z krotoszyńską Reprezentacją od samego początku, – za jego bezinteresowną pomoc i zaangażowanie! Łukasz w imieniu całej Reprezentacji z całego serca DZIĘKUJEMY!”, podsumował Kierownik Reprezentacji Krotoszyna – Dominik Góral.

„To był pierwszy oficjalny mecz Reprezentacji Krotoszyna w piłce 6 osobowej pod moją wodzą. Uważam, że jak na debiut w roli selekcjonera nie wypadł on najgorzej, a nawet powiem szczerze jestem pozytywnie zaskoczony i zbudowany postawą zawodników, którzy włożyli bardzo dużo zdrowia w ten pojedynek, zostawiając po sobie dobre wrażenie.  Chociaż wynik meczu nie był do końca po naszej myśli to i tak były to dobre zawody w naszym wykonaniu. Z racji tego, że zawodnicy, biorący udział w tych zmaganiach, to są osoby, które piłkę nożną traktują hobbystycznie, napawa to optymizmem na przyszłość i daje możliwość dalszego rozwoju produktu jakim jest Reprezentacja Krotoszyna w piłce nożnej 6 – osobowej” – Grzegorz Kroczak – Trener Reprezentacji Krotoszyna

„Jak na pierwszy raz w takim składzie zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, brakowało nam po prostu szczęścia w niektórych sytuacjach, mecz był wyrównany, a ekipa z Ostrowa walczyła z nami do ostatniego gwizdka. W tym meczu pełniłem rolę Kapitana, że swojej strony mogę powiedzieć, że włożyłem w to całe serducho, jak widać doceniono to, za co niezmiernie mi miło, że Kierownicy reprezentacji docenili moje starania i wybrano mnie na jednego z lepszych w tym meczu! Dziękujemy za super mecz!”  - Norbert Kozieł – Kapitan Reprezentacji Krotoszyna.

„Mecz z Krotoszynem zawsze jest dla nas trudnym, jak i wyjątkowym zadaniem. Od początku tego sezonu gram nie tylko w moim rodzinnym mieście – Ostrowie, zacząłem grać również w A Seree Tee Wiem na co stać tych chłopaków! Bardzo się cieszę ze mogłem zagrać na takim wydarzeniu jak otwarcie stadionu w Krotoszynie! Dzięki Panowie za zaproszenie, do zobaczenia na ligowych zmaganiach” – Patryk Szewczyk – Kapitan Reprezentacji Ostrowa Wielkopolskiego

„Na początek wraz z całą drużyną i naszym partnerem Ew Trans chcielibyśmy bardzo podziękować Miastu Krotoszyn i naszym przyjaciołom z Open Krotoszyn za zaproszenie i możliwość rozegrania tego spotkania. Sam mecz myślę, że mógł się podobać. Padło aż 11 bramek a wiele ciekawych akcji mogło zadowolić dość licznie zebraną publiczność. Pomimo szybko zdobytej bramki przez mój zespół to gospodarze schodzili na przerwę w lepszych nastrojach prowadząc 4:2. Należy tu podkreślić, że w bramce Reprezentacji Krotoszyna wyśmienicie spisywał się Norbert Kozieł, który słusznie został wybrany zawodnikiem meczu, wraz z Łukaszem Jaszką z Reprezentacji Playarena Ostrów. W przerwie meczu powiedzieliśmy sobie kilka męskich słów i gra z naszej strony w drugiej połowie zaczęła się kleić. A co najistotniejsze udało nam się zdobyć cztery bramki, które pozwoliły nam odnieść zwycięstwo w tym spotkaniu. Na zakończenie chciałbym bardzo podziękować swoim chłopakom. Dla wielu z Nich był to pierwszy mecz w Reprezentacji a tym jak zagrali udowodnili, że nie znaleźli się w niej przypadkowo. Do zobaczenia na Summer Cup, czyli największym turnieju piłki 6-cio osobowej w południowej Wielkopolsce!” – Dariusz Starczan – Kierownik Reprezentacji Ostrowa.