Łódź - podsumowanie sezonu 2021/2022

Socca Łódź

Łódź - podsumowanie sezonu 2021/2022

16 sierpnia 2022, 15:31

Wspaniały to był sezon, nie zapomnę go nigdy - cytując klasyka można w jednym zdaniu podsumować ten wyjątkowy sezon dla Łódzkich rozgrywek.
Nadszedł w końcu czas podsumowań po wyczerpującym, ale w końcu rozegranym w normalnych warunkach piłkarskim sezonie 2021/2022.
Na początku zeszłego sezonu było naprawdę widać, że drużyny stęskniły się za graniem w piłkę i chęć rywalizacji z kolegami na boisku była u wszystkich bardzo duża.

Na początku sezonu udało się odpalić świetną akcję FAIR PLAY, która przyniosła pozytywny efekt i utwierdziło mnie to w przekonaniu, że ludzie z różnych części Łodzi potrafią się dogadać na początku spotkania i dać pozytywny przekaz, jaki poszedł w świat - RESPECT !

Kolejnym etapem, który był pionierski w wykonaniu rozgrywek w Łodzi była I edycja Superpucharu Łodzi.
W tym prestiżowym meczu zmierzył się Mistrz Łodzi 2020 - Kinemedica Retkinia Crew Łodź z sensacyjnym zwycięzcą Pucharu Łodzi 2020 - Fortuną Łódź.
O tym meczu można przeczytać więcej TUTAJ

Kinemedica Retkinia Crew zdobywcą I superpucharu Łodzi

W minionym sezonie udało się odnowić dobre relacje z redakcją tuŁódź.pl oraz nawiązać całkiem nową współpracę z Łódzkim Sportem. Obie redakcje wpadały na spotkania wszystkich poziomów rozgrywkowych i robiły galerie zdjęciowe łódzkich zawodników zarówno w lidze, jak i w pucharze Łodzi.

TuLodz.pl
https://tulodz.pl/sport/playarena-lodz-swieci-skopani-w-meczu-na-szczycie-ii-ligi-zdjecia/KXo2GLcqgCwolmnDBLFF

https://tulodz.pl/sport/playarena-lodz-luzne-granko-na-szczycie-3-ligi/VzeWg5S1eFlYke2nk9Yg
https://tulodz.pl/sport/zaplecze-ekstraklasy-playarena-lodz-dalo-popis-podczas-fortuna-winter-cup-zdjecia/lakelnU4h0kzVgVmIbgl
Łódzki Sport:
https://lodzkisport.pl/playarena-lodz-sloneczna-niedziela-udana-na-wspw/
https://lodzkisport.pl/playarena-lodz-retkinia-crew-odwraca-losy-polfinalu-pucharu-lodzi-zdjecia/
https://lodzkisport.pl/playarena-lodz-puchar-lodzi-dla-kinemedica-retkini-crew-zdjecia/

W tym sezonie udało nam się również pobić rekord rozgrywek playarena, jeżeli chodzi o liczbę drużyn, które wzięły udział w sezonie - 124 ekipy.
W tym czasie również ekipa Ambasadorów z Łodzi wręczyła również 15 pamiątkowych w postaci wyróżnienia największego kozaka sezonu dla najlepszych zawodników konkretnego meczu.

W pucharze miasta wzięły ostatecznie udział, aż 44 drużyn ze wszystkich poziomów rozgrywkowych gdzie w końcowym rozrachunku triumfowała drużyna Kinemedica Retkinia Crew Łódź.

Kinemedica Retkinia Crew zdobywcą Pucharu Łodzi

Ciężko wyróżnić jedną drużynę w tym sezonie, ponieważ, każda rywalizowała w swojej lidze o cenne ligowe punkty na przestrzeni całego sezonu, ale na pewno nie wypada powiedzieć o wielkim sukcesie drużyny FC Noster, która po kilku latach grania na najwyższym poziomie w końcu spełnili oczekiwania swoje, łódzkiej piłkarskiej społeczności i swoich kibiców zdobywając mistrzostwo Łodzi.


FC NOSTER MISTRZEM ŁODZI !

Wszystkie drużyny z miejsc 1-3 oraz zawodnicy z indywidualnymi wyróżnieniami, odebrali swoje nagrody za wysiłek w całym sezonie na początku lipca w klubie KIJ, gdzie odbyła się oficjalna ceremonia zakończenia sezonu.

To wszystko działo się w sezonie ligowym, jednak wisienka na torcie miała dopiero nadejść.
W 2021 roku cała Łódź cieszyła się ze zdobytego trofeum na 3Rogi Karny przez ekipę Fortuny Łódź, która przywiozła złote kalesony jako trofeum do Łodzi po 5 latach.
W 2022 roku to pokaz siły łódzkich drużyn na arenie ogólnopolskiej.
W turnieju 3Rogi Karny to Łódź wystawiła największą reprezentację, bo, aż 14 ekip walczyło o złote kalesony. W tej rywalizacji równych sobie nie mieli gracze 5408 Squad, którzy sprawili, że złote kalesony ponownie pojechały do Łodzi.
Tak jak rok temu ekipa z Łódzkich rozgrywek zdobyła też brązowy medal, bo świetny turniej rozegrała Prostrovia Famuły 42. Oprócz tego wyjątkową sprawą było wspieranie się obu ekip w decydujących potyczkach.

Dzień po tym turnieju odbyły się elimimacje mistrzostw Polski gdzie, aż 9 drużyn z Łodzi marzyło o dotarciu do wielkiego finału, czyli najlepszej 16-ki w Polsce.
Udało się to trzem, bo do wielkiego awansu awansowały Dzbany Łódź, FC Noster oraz Silversite Łódź.

O tym,co się działo w finale mistrzostw Polski w Łodzi słychać do dzisiaj.

DZBANY ŁÓDŹ - MISTRZEM POLSKI !!!
Zdecydowanie warto sobie przypomnieć MECZ finałowy.
Zapowiedź oraz podsumowanie wspaniałego turnieju dla miasta włókniarzy możecie również sobie przypomnieć tutaj.
ZAPOWIEDŹ MISTRZOSTW POLSKI -> https://socca.pl/po-mistrzostwo-zapisac-sie-w-historii/
PODSUMOWANIE MISTRZOSTW POLSKI -> https://socca.pl/finaly-mistrzostw-polski-2022-podsumowanie/

DZBANY ŁÓDŹ - MISTRZEM POLSKI 2022

Tym akcentem kończymy podsumowanie sezonu 2021/2022, ale już nie możemy się doczekać nowego.
21.08 zostanie rozegrana II edycja Superpucharu Łodzi.
O to trofeum będzie walczyć mistrz Łodzi i zdobywca pucharu, czyli FC Noster vs Kinemedica Retkinia Crew
Dzbany Łódź będą reprezentować nasze miasto w lidze mistrzów, która zaczyna się już 25 września.
We wrześniu odbędą się mistrzostwa Świata, a o miejsce w kadrze bije się też kilku Łodzian i mamy nadzieję, że zdobędą oni zaufanie trenera Klaudiusza Hirscha.
To wszystko w czasie gdy na rynku transferowym nie próżnuje żadna ekipa, która ma, chrapkę na mistrzostwo Łodzi co, zwiastuje nam niesamowity i emocjonujący sezon.....


STAY TUNED - nieobiektywny redaktor socca.pl z Łodzi - Przemysław Kaczmarek

Placeholder