ŁÓDZKA MIGAWKA - GABRIEL HOROSZKIEWICZ (AKS JOKER)

Socca Łódzka Migawka Newsy Lokalne socca playarena

ŁÓDZKA MIGAWKA - GABRIEL HOROSZKIEWICZ (AKS JOKER)

07 lipca 2021, 14:39

W poprzednim sezonie zajęli dopiero 7 miejsce na poziomie drugiej ligi, jednak w tym roku powiedzieć, że idzie im wyśmienicie to nie powiedzieć nic. Niepokonani w swojej lidze cały czas zachowują skromność.
Średnia wieku w drużynie AKS Joker to 21 lat - czy już najwyższy czas na zmianę pokoleniową na najwyższym poziomie rozgrywkowym gdzie właśnie zapukali weszli z przytupem zawodnicy prowadzeni przez Gabriela Horoszkiewicza.

Przemysław Kaczmarek: Gabriel - mamy końcówkę sezonu w łódzkich rozgrywkach. Twoja drużyna AKS Joker. 23 spotkania. 23 zwycięstwa. Jak to możliwe ? Jaki jest przepis na sukces ? Co się zmieniło względem poprzedniego sezonu, który kończyliście na 7 miejscu, że teraz tak potrafiliście zdominować ligę ?

Gabriel Horoszkiewicz (kapitan AKS Joker): Zacznijmy od tego, że pomysł utworzenia dwóch drugich lig w naszym mieście znacznie obniżył poziom zaplecza Łódzkiej "ekstraklasy" - awansowało wiele ekip z 3 ligi, z którymi mierzyliśmy się już w poprzednich sezonach. Można powiedzieć, że z naszej drugiej ligi zrobiła się trzecia. Oczywiście nasza aktualna pozycja i już praktycznie pewne mistrzostwo ligi raczej nie byłaby taka sama bez zmian w drużynie. Po fatalnej rundzie nie miałem wątpliwości, że muszę pogadać z chłopakami i coś zmienić. Wyrzuciliśmy kilku zawodników, z kilkoma uzgodniliśmy że nie ma to dalej sensu. Zostali ci, co mogą grać ZAWSZE. Przyszło kilka osób. Stworzyliśmy wąska ale bardzo systematyczną kadrę i to było strzałem w 10 jak dobrze widać po tabeli.

P.K: Według Ciebie gracie tak samo jak w poprzednim sezonie czy jednak zdecydowanie lepiej ? Mimo wszystko 23 spotkania bez porażki - to budzi szacunek.

G.H: Gramy zdecydowanie lepiej, jesteśmy mocniejsi z roku na rok. I tak również powinno być w następnym sezonie.

P.K: W 1 lidze szykują się spore zmiany - moim zdaniem może być to wymiana pokoleniowa. Jak Wy się zapatrujecie na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej ?

G.H: Oczywiście jest tam wiele mocnych ekip, kilka drużyn też się wycofało. Ciężko powiedzieć co będzie w przyszłym sezonie. My jesteśmy jednak pozytywnie nastawieni i chcemy wejść z grubej rury w tą ligę. Mam sporo planów na nowy sezon by mogło tak się stać.

P.K: 3 Rogi Karny - jesteście najwyżej rozstawiona ligą z Łodzi w turnieju dla Mistrzów Niższych Lig z całej Polski. Można, a nawet trzeba upatrywać w Was faworyta do końcowego sukcesu w tym turnieju. Przyjedziecie najsilniejszym składem?

G.H: Zawsze fajnie usłyszeć o naszej drużynie, że jest jednym z największych faworytów do wygrania tak wielkiego dla nas turnieju.
Szczerze, nie spodziewałem się że aż tak. ?
To będzie nowe wyzwanie bo zagramy tam pierwszy raz. Nie jestem w stanie powiedzieć jakim składem przyjedziemy. Stawimy się na pewno i damy z siebie wszystko. Jak wyjdzie, zobaczymy.


P.K: Zdradzisz nam rąbek tajemnicy. Jak będzie wyglądał Joker w przyszłym sezonie ?

G.H: Póki co nie rozmawiałem o tym za bardzo z chłopakami, sam nie wszystko dobrze przemyślałem jeszcze. Jest pomysł, na coś większego, zobaczymy za parę tygodni. Skupiamy się na lidze i dograniu sezonu do końca, dopiero wtedy będę mógł się za to zabrać.

P.K: Już powoli do miana klasyków aspirują Wasze mecze z Niechcianymi. Czy takie mecze Was nakręcają ? Jakie jest nastawienie przed takimi spotkaniami ?

G.H: Uwielbiamy takie mecze, tylko dla takich gramy w tych rozgrywkach. Nie byłoby tak fajnie bez mocnych przeciwników. Nastawienie jest zawsze odpowiednie, nakręcamy się na takie starcia (oczywiście w pozytywnym sensie), każdy chce dać z siebie wszystko. Ja osobiście czuję lekką presję przed takim spotkaniem, jednak gdy wychodzę na boisko po prostu gram najlepiej jak potrafię, czasami nawet jeszcze lepiej.

Kapitan ma już plan jak grać w przyszłym sezonie w 1 lidze.

P.K: To ostatnie pytanie - czy Joker będzie szukał wzmocnień na rynku transferowym pomiędzy sezonami ? Kogo w swojej ekipie widziałby jeszcze kapitan Gabriel Horoszkiewicz?

G.H: Oczywiście, że tak. Były już nawet prowadzone rozmowy, jednak tak jak powiedziałem skupię się na tym dopiero po ostatnim meczu tego sezonu.

AKS Joker są jednymi z faworytów do zwycięstwa w turnieju 3 Rogi Karny.

Placeholder