Luxury Futsal Cup 2022- PODSUMOWANIE

Socca

Luxury Futsal Cup 2022- PODSUMOWANIE

22 lutego 2022, 21:02

Niedziela 20 lutego to dzień mojego pierwszego turnieju w roli redaktora socca.pl. Stresik był, ale było przede wszystkim wiele pozytywnych emocji, znajomych twarzy czy zawartych nowych znajomości. Luxury Futsal Cup 2022 za nami, 15 ekip walczyło w trzech grupach o prestiż i bardzo atrakcyjne nagrody. W gronie faworytów wymieniałem Tiki Takę, AKS Grzybowice Zabrze, Stolle EMS czy łódzkie ekipy 5408 squad czy Silversite Łódź. Miałem rację bo końcowe trofeum wzniosła drużyna Daniela Strychalskiego i Mateusza Malca, ale zacznijmy od początku…

Organizatorem turnieju był Piotr Łabuś, osoba bardzo znana na śląskiej scenie socca, menager AKS Grzybowice Zabrze/Skrzydlaty Byk Zabrze. Człowiek instytucja, który już 6 marca zaprasza na kolejny halowy turniej, tym razem Gliwice Futsal Cup.

Od samego początku wiedziałem, że na hali czeka mnie wiele emocji, świetnych akcji i bramek. Nie myliłem się, wraz z upływem czasu poziom wzrastał, a najlepsze mecze czekały nas w grupie C, która przed turniejem była określana grupą śmierci. Warto wspomnieć, że całe podium zapełniły właśnie ekipy z tej grupy.

Po emocjach grupowych przyszedł czas na fazę pucharową.

Dynamo Gliwice – 5408 squad 0:3

Od początku spotkania to ekipa Mateusz Mielczarka dyktowała tempo i swoje warunki gry młodej ekipie z Gliwic, której cały czas kibicuje i trzymam mocno kciuki by się rozwijali i zawitali na kolejne turnieje. Pewne zwycięstwo zawodników z Łodzi, Sebastian Ciurka walczył za dwóch z przodu i to 5408 squad melduje się w półfinale

AKS Grzybowice Zabrze – APA Group 0:3

Podopieczni Piotra Łabusia nie zagrali tego turnieju w optymalnym składzie, wiele błędów, nie wykorzystanych sytuacji na pustą bramkę i to APA Group melduje się w półfinale. Widać było ich halowe zgranie, umiejętności, a Fedo nie bez powodu został wybrany przez mnie i organizatora pivotem turnieju.

Tiki Taka – Rossmann/Damag 4:1

Faworyci wchodzą do fazy pucharowej i od razu z pełną dominacją wygrywają swój ćwierćfinał. Daniel Strychalski mi mówił, że ten rok ma należeć do nich co z całą pewnością pokazali nam na hali. Gracze Rossmann/Damag pokazali się z bardzo dobrej strony i jeśli w ćwierćfinale trafili by na „łatwiejszego” rywala to kto wie…

Stolle EMS – Smakosze 2:0

Bratobójczy pojedynek obu ekip z Gliwic, którzy byli bardzo niezadowoleni gdy musieli zagrać ze sobą w ćwierćfinale. Męski pojedynek, wiele przepychanek zgodnych z duchem gry, ale to Stolle udowadniają swoją jakość i meldują się w półfinale.

Półfinały:

5408 squad – APA Group 0:1

Faworytami wydawali się gracze z Łodzi, ale wiele niecelnych podań i sytuacji, zmęczenie musiało dać się we znaki, nie potrafili nawiązać do swojej formy z fazy  grupowej. Niestety finał nie dla Łodzi i to gracze APA Group awansują do finału wygrywając jedną bramką.

Tiki Taka – Stolle EMS 0:0 3:2 karne

Pierwszy remis w fazie pucharowej, pierwsze karne. Tiki Taka trafia na typowo halowego rywala, zwycięzcę Gliwickiej Ligi Futsalu i naprawdę ciężki mecz za nimi. Ale widać karne były ćwiczone bo dzięki nim meldują się oni w finale Luxury Futsal Cup.

Mecz o 3 miejsce.

5408 squad – Stolle EMS 2:3

Przed łodzianami bardzo ciężkie spotkanie, zmęczenie na twarzach już widoczne, ale przyśpiewka „5408 sialala” cały czas zachęcała ich do boju. Źle weszli w mecz stracili dwie szybkie bramki, Dany oraz Seba wyrównali ale to ostatecznie Stolle EMS melduje się na najniższym stopniu podium po golu na 2:3 Kamila Wawocznego wybranego odkryciem turnieju socca.pl

WIELKI FINAŁ !

Tiki Taka – APA Group 0:0 3:2 karne

Czas na spotkanie dwóch ekip, które tego dnia prezentowały bardzo wysoki poziom. W meczu nie zobaczyliśmy ani jednej bramki i czas na finałowe rozstrzygnięcie w konkursie rzutów karnych. Kolejny raz to podopieczni Daniela Strychalskiego lepiej egzekwują swoje karne i to oni wzniosą w górę trofeum za wygraną w Luxury Futsal Cup 2022. Bardzo dobre przygotowanie Tiki Taki do tego turnieju i zasłużona wygrana. To już drugie turniejowe zwycięstwo w tym roku. 

Najlepszym bramkarzem turnieju został Daniel Gargasz z Tiki Taki, który czasami wyprawiał takie cuda na bramce, że do dzisiaj jestem pod ogromnym wrażeniem.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Rakowiecki z Tiki Taki, który ma bardzo wysokie umiejętności techniczne, mijał rywali jak tyczki, walczył jak lew, podawał do swoich kolegów i bardzo przyczynił się do końcowego triumfu

Najlepszym pivotem został Fedo z APA Group, który zaimponował nam zdobytymi bramkami, bardzo wysoki umiejętnościami technicznymi i silny precyzyjnym strzałem.

Odkrycie socca.pl turnieju to Kamil Wawoczny z ekipy Stolle EMS. Silny wysoki pivot, który tego dnia był bardzo skuteczny, zdobył decydującego gola w meczu o 3 miejsce, nie dyskutował z sędziami i z całym przekonaniem to w jego ręce powędrowała ta nagroda.

Placeholder