Mikołaj Bujalski z Playarena Warszawa zapowiada premierową kolejkę zmagań w 4 lidze, grupie B.

Już w ten weekend wracamy do rozgrywek lecz niektórzy od tej rundy zaczną swoje zmagania na playarenowych boiskach. Dzisiaj skupimy się na analizie drużyn oraz 1 kolejce w premierowej 4 lidze grupie B. Zapowiada się emocjonujący sezon i już w 1 rundzie zmagań czeka nas parę ciekawych meczy. O to 1 zapowiedź 1 kolejki.

Tygrysy vs FC Yelonki


Mamy przed sobą dwie kompletne skrajności. Drużyna która nie rozegrała meczu w Playarenie oraz drużyna która ma parę sezonów w tych rozgrywkach za sobą oraz występuje również na codzień w lidze bemowskiej. Myślę że samym doświadczeniem zespół Sebastiana Małczyńskiego powinna wyjść z tej batalii zwycięsko.

Mój Typ: FC Yelonki

Red Bulls vs KS Miłosny Służew


Moim zdaniem będzie to jeden z najbardziej wyrównanych meczy tej kolejki. Ekipa Mateusza Mońko wraca po półrocznej przerwie na Playarenowe boiska by zmierzyć się z młodymi ambitnymi wilkami Oskara Wolnego które wchodzą dopiero na salony. Ekipa Służewia ma ogromny potencjał by namieszać w tej lidze nie mniej obstawiam że ekipa Bullsów wyjdzie niewielką przewagą zwycięsko z tego starcia.

Mój Typ: Red Bulls

Mokotów Team vs Power Bielany


Przechodzimy moim zdaniem do najpoważniejszego kandydata do głównego triumfu w lidze w postaci ekipy z Mokotowa. Zespół Kuby Myszóra wraca również do rozgrywek i ma wielu świetnych zawodników z ogromną przeszłością w tych rozgrywkach. Pół roku temu zajęli oni dopiero 6 miejsce lecz jak spojrzeć głębiej na ich historie to zawsze ta ekipa biła się o czołowe lokaty w swojej lidze. Za ekipą Kacpra Gonczarka również nie przemawiają wyniki oficjalnych meczów sparingowych na Playarenie (na 3 mecze tylko 1 zwycięstwo) lecz były to bardzo doświadczone ekipy jak np Inferno team z którymi przegrali 1 bramką i pokonali 4:2 doświadczoną drużynę 2 ligową Retro Dragon. Cięzko stwierdzić na co stać na chwilę obecną Power Bielany. Za ekipą z Mokotowa przemawia również atut własnego boiska

Mój Typ: Mokotów Team

FC Radom Główny vs FC Desant


Pomimo możliwości zagrania u siebie ekipa Piotra Kapusty postanowiła zagrać na boisku rywala i to z moim zdaniem poważnym kandydatem w walce o bilet na turniej 3 rogi karne. Drużyna Andrzeja Firsova to bardzo zgrana i poukładana drużyna na boisku o czym sam miałem możliwość się przekonać. Pomimo braku doświadczenia w rozgrywkach Playareny mają świetny pomysł na grę i według mnie będą poważnym kandydatem w walce o podium w tym sezonie. Za to ekipa Radomia rozegrała jak i Desant też jeden mecz kontrolny lecz z odmiennym skutkiem. Z Nemezis przegrali zdecydowanie 6:15 i na obecną chwilę nie przemawia nic za drużyną Piotra

Mój Typ: FC Desant

Bory United vs FC Nemezis


Przechodzimy do ostatniego zestawienia w tym tygodniu. Ekipa Roberta Sygi w przerwie sezonu w sparingach spisywała się rewelacyjnie. Pokonali oni na swojej drodze 3 rywali z którymi będą się mierzyli w swojej lidze (FC Radom Główny, KS Miłosny Służew oraz także obecnego rywala Bory United). Pokonali również doświadczoną drużynę AS Grochów i mają u siebie zawodników z przeszłością w naszych rozgrywkach. Za ekipą Roberta przemawia również przewaga boiska. Ekipa Wiktora Blautha nie spisywała się za dobrze w przedsezonowych meczach.

Mój Typ: FC Nemezis

Mecz Uczniowie Kalisza z EWS FC został przełożony na przyszły tydzień.