Mucha nie siada – Raport z Orlika III liga gr.B

Socca Newsy Lokalne Łódź

Mucha nie siada – Raport z Orlika III liga gr.B

19 listopada 2021, 12:37

Po relacji z boisk ligi 3 grupy A, nadszedł czas sprawdzić co ciekawego słychać w lidze 3 grupie B. Jesteśmy już na finiszu pierwszej rundy rozgrywek, za nami mniej więcej 1/3 sezonu. Zobaczmy jak na ten moment wygląda układ sił w tabeli tej właśnie ligi.

Zacznijmy od samej góry tabeli, ponieważ tam dzieje się dużo. Drużyny A.K.S Joker B oraz Tigers AXA INVEST Łódź w pojedynku o pozycję lidera, jak na razie idą łeb w łeb i żadna z nich nie chce dać za wygraną. Siedem zwycięstw, jeden remis i jedna porażka – oto bilans który posiada zarówno jedna jak i druga drużyna więc o kolejności w tabeli musi decydować bilans bramkowy który na ten moment trochę lepszy ma ekipa Jokerów. Nie pozostaje nam nic, jak tylko czekać na bezpośredni mecz między tymi dwoma ekipami, który na pewno wiele nam wyjaśni.Tuż za plecami, wspomnianych wcześniej drużyn znajdują się FC Sparta Łódź, BEE 3 oraz KTS Wiadro. Strata Sparty i BEE wynosi kolejno 3 i 4 punkty, mimo jednego meczu na koncie więcej, także nie pozostaje im nic innego jak czekać na potknięcie wyżej notowanych obecnie rywali. Wiadra natomiast, mają na swoim koncie dopiero 8 rozegranych meczów, więc może okazać się że po zrównaniu się w liczbie spotkań, zbliżą się do liderujących drużyn na bliski dystans.

W środku tabeli na tę chwilę znajdują się takie drużyny jak Leser Siti, FC Predators, AGKS Łódź czy Olisadebe. Choć na razie ich strata do miejsc premiujących awans jest całkiem wyraźna, to nie ulega wątpliwości że to bardzo szybko może się zmienić. Szczególnie w kontekście FC Predators, którzy mają o trzy mecze mniej niż przykładowo trzeci w tabeli FC Sparta Łódź i w przypadku pozytywnych rozstrzygnięć w zaległych meczach może szybko awansować o kilka miejsc.

Świetnie w tym sezonie radzą sobie Tigersi, którzy na odbudowanie morali zeszli z 2 do 3 ligi w sezonie 2021/22

Damian Kołaciński - Ambasador rozgrywek w III lidze gr. B w Łodzi
Jeśli chodzi o tabelę tegorocznej łódzkiej ligi 3B to jest ona na tą chwilę cały czas bardzo elastyczna. Ogólnym moim spostrzeżeniem jest to, że poziom, zarówno w 3B, jak i 3A jest bardzo wyrównany. Każdy może tu wygrać z każdym i nawet lider tabeli jadąc na mecz z ostatnią drużyną nie może zlekceważyć rywala. Ciężko wskazać jednoznacznie kto zaskoczył mnie pozytywnie w tym sezonie. Na pewno bardzo dobrze radzą sobie rezerwy pierwszoligowego A.K.S Joker i jeśli utrzymają taką formę na wiosnę, to z pewnością znajdą się w pierwszej trójce. Świetnie w sezon weszło także Tigers, które w rozgrywkach Playareny gra już od bardzo wielu lat i chłopaki z pewnością chcą jeszcze pokazać się na wyższym szczeblu rozgrywkowym, tak jak to miało miejsce jeszcze niedawno. Jeśli miałbym wskazać drużynę, która według mnie na tą chwilę zawodzi to pomyślałbym w pierwszej kolejności o rezerwach Saint’s. Co prawda jest to „dwójka” występującego w pierwszej lidze zespołu, natomiast wydaje mi się, że drużynę Mateusza Zduniaka stać na wyższa lokatę również w ramach III ligi.
„Walka o spadek” w wykonaniu takich drużyn jak Przyszlim Sobie Pograć, Saint’s II, Dąbrowa Palermo, KS Nędza Łódź czy AP Sekatory Złotno również jest warta uwagi. Pozostaje tylko życzyć tym ekipom znalezienia formy i rozpoczęcia drogi w górę tabeli!

Tak to wygląda w tym momencie w lidze 3 grupie B łódzkiej playareny. Na ferowanie wyroków jeszcze nie jest czas, ale możemy sobie już powoli typować swoich faworytów. Z niecierpliwością czekamy na rozwój dalszej sytuacji w tej lidze. A już niedługo przyjrzymy się ostatniej z trzecich lig, czyli liga 3 grupa C!

Jak chcecie sprawdzić całą tabelę zapraszamy na stronkę playarena.pl:
https://playarena.pl/umbrella?city_id=358#leagueSeasonTable_18065

Placeholder