Niezwyciężony Bartist na toruńskim tronie!

Socca Newsy Lokalne Toruń

Niezwyciężony Bartist na toruńskim tronie!

13 lipca 2021, 15:11

Jeśli chcemy poznać definicje zdominowania miejskich rozgrywek ligowych w jednym sezonie to wystarczy spojrzeć na wynik uzyskany przez drużynę Bartist Toruń w świeżo zakończonym sezonie toruńskiej Futbol Areny!

W niedzielę 11.07.2021 zakończyła się ostatnia kolejka sezonu Futbol Areny, jednak dzięki przewadze punktowej ekipa Bartist była już pewna końcowego triumfu, jakim bez wątpienia było zdobycie tytułu Mistrza Torunia! Co prawda znane wszystkim sympatykom piłki orlikowej Jakubskie przez cały sezon nie odstępowało od walki o pierwsze miejsce, ale przegrane bezpośrednie spotkanie z Bartist oraz zgubienie punktów we wcześniejszym, zremisowanym spotkaniu z Kolo Terrorita skazały ich na trzymacie kciuków za potknięcie drużyny Bartist. To się jednak nie wydarzyło, a nowi Mistrzowie Torunia zakończyli sezon z fantastycznym bilansem wyników 13-0-0!

TOP 4 - Liga A Wiosna 2021 Futbol Arena Toruń

Źródło: https://futbol-arena.pl/tabela/liga-a-wiosna-2021/


„Najwięcej problemów sprawiło nam spotkanie z Big Bulls Kowalewo, na które wyszliśmy w ogóle nie skoncentrowani i do końca goniliśmy wynik. Oczywiście zawsze dobrym widowiskiem są nasze spotkania
z Jakubskim, które wzbudzają duże zainteresowanie ludzi, którzy licznie zbieraj się na orliku.”

Mateusz Skibiński (Bartist Toruń)

Wspomniane wyżej spotkanie z Big Bulls Kowalewo zakończyło się wynikiem 4:3 dla Bartist, lecz zwycięstwo to zostało wyrwane dopiero na 2 minuty przed końcem spotkania. Może to świadczyć jednak o bardzo dobrym zbalansowaniu toruńskich rozgrywek pod względem poziomu sportowego, który jak wszyscy wiemy jest jednym z najwyższych w Polsce i toruńskie drużyny z sukcesami występują na imprezach ogólnopolskich, jak Mistrzostwa Polski Playarena czy Fortuna Puchar Polski.

„Moim zdaniem Toruń dzięki Dynamikowi oraz Jakubskiemu jest stolicą polskiego orlika od kilku lat. Do tego teraz nasza drużyna już jest z pierwszym sukcesem w Pucharze Polski. Rozgrywki FUTBOL ARENY to najlepsza liga w jakiej miałem przyjemność grać. Organizacyjnie każdy powinien brać z nich przykład. Jeśli chodzi
o drużyny, które pojadą na MP to sądzę, że przy dobrym układzie w eliminacjach awans mogą uzyskać 3 zespoły. Oby duże boisko i hala nie popsuły nam planów na zakończenie udanego sezonu.”

Krzysztof Elsner (Bartist Toruń)

Skupiając większą uwagę na wynikach uzyskanych w tym sezonie przez Bartist Toruń należy zwróci uwagę na bilans zdobytych/straconych bramek. Na pewno pierwsze w oczy rzuca się ilość zdobytych bramek, która wynosi 131 i jest aż o 42 większa od drugiego w tabeli Jakubskiego i o 37 większa od drugiej najlepszej ofensywy ligi – JS Power-Pol. Jak twierdzi Krzysztof Elsner „najważniejsze jest zrozumienie i fakt, że każdy z nas (zawodników Bartist - przyp. red.) ma duże umiejętności, które przekładają się na bramki. Drugi fakt, dlaczego zdobyliśmy tyle bramek jest taki, że rok temu mistrzostwo straciliśmy właśnie przez słaby bilans bramkowy”. Patrząc z drugiej strony, na ilość straconych bramek, to Bartist może pochwalić się również drugą najlepszą defensywą ligi, za przytaczaną wcześniej drużyną Jakubskie. Według głównego dyrygenta linii defensywnej Bartist, czyli bramkarza Mateusza Skibińskiego „nasza linia defensywna naprawdę dobrze wygląda w meczach z drużynami z górnej części tabeli, za to z niżej notowanym zespołami często brakuje nam skupienia. Jest wtedy za duże rozluźnienie i tracimy więcej bramek”.


Drużyna Bartist Toruń

Źródło: https://www.facebook.com/bartisttorun/


Przed nowym Mistrzem Torunia kolejne wyzwania i nowe trofea do zdobycia. Mowa tu przede wszystkim o turnieju Mistrzostw Polski Playarena. Rok temu nie udało się drużynie Bartist awansować do turnieju finałowego, czyli najlepszej 16. Jednak ten wynik tylko podjudził ambicje zawodników z Torunia i już kilka dni później świętowali zdobycie Pucharu Polski. Teraz są gotowi do walki o medale na Mistrzostwach i na pewno wszyscy będziemy z wypiekami czekali na ich mecze! Problemem natomiast może być sytuacja kadrowa, ze względu na trudny kalendarz oraz sytuację pandemiczną, o czym wspominał również Krzysztof Elsner:

„Jeśli chodzi o MP w poprzednim roku, to w turnieju zatrzymała nas drużyna z Krotoszyna, ale w moim przypadku również przeszkodziła kwarantanna, która zatrzymała mnie dłużej na zgrupowaniu Kadry Polski Futsal. W tym roku znów mogą być problemy przez fakt, że Playarena wyznacza dość późno terminy imprez i to w okresie, gdzie każdy już jest w sezonie (4 liga, futsal) więc może być ciężko, żeby zebrać cały skład. Na pewno będziemy walczyć i jeśli uda się awansować na Puchar oraz do 16 MP Playareny, to z całym składem jesteśmy głównym faworytem do zwycięstwa.”

Będziemy więc uważnie obserwować poczynania Bartist Toruń i gratulujemy Mistrzostwa!

Placeholder