Ostrów Wielkopolski – rozgrywki, na których mucha nie siada.

Socca

Ostrów Wielkopolski – rozgrywki, na których mucha nie siada.

16 czerwca 2022, 18:18

Rozgrywki w tym mieście zawsze są na najwyższym możliwym poziomie organizacyjnym. Świetni sędziowie, ładny obiekt, wsparcie miasta, mnóstwo chętnych ekip do gry w tej lidze. OLPNA czyli liga piłki nożnej 6-osobowej w Ostrowie Wielkopolskim. Patryk Płomiński i spółka dbają o to aby zawodnicy nie musieli myśleć o niczym innym niż granie w piłkę nożną. Zawodnicy za to odpłacają się z roku na rok lepszą grą, która też procentuje na arenie ogólnopolskiej. Dawno nas tu nie było, a więc chcemy Wam trochę przybliżyć co dzieje się w tych rozgrywkach.

Kto mistrzem? Kto na eliminacje?

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek nie mamy jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć. Najbliżej mistrzowskiego tytułu jest ekipa Octagon Printwizards.pl, która prowadzi w tabeli z przewagą 4 punktów nad Citroen Sztukowski Hortus Team. Co ciekawe wicelider w 2 meczach z Octagonem zdobył 4 oczka, co teoretycznie powinno świadczyć o tym, że jest lepszą drużyną. Pamiętajmy jednak o zasadzie, że mistrzowski tytuł zdobywa się zwycięstwami z niżej notowanymi rywalami i tak właśnie grał lider. Co ciekawe Citroen Sztukowski Hortus Team zdobył również 4 punkty w spotkaniach z 3 drużyną tabeli czyli Forewer Inox Przygodzice co czyli go zdecydowanie najlepszą ekipą jeżeli chodzi o zdobycz punktową w bezpośrednich pojedynkach zespołów z TOP 3. Tuż za podium znajduje się nasza ulubiona ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego czyli Mat Bud Printwizzards Team, która zapewniła już sobie udział w eliminacjach mistrzostw Polski, ale raczej nie ma szans na wdrapanie się na ligowe podium, bo do ewentualnego brązowego medalisty traci aż 6 punktów na 2 kolejki przed końcem. Tyle samo punktów co Mat Bud mają gracze OZM Outsiders Nowe Skalmierzyce i to oni jako ostatni zespół z ekstraklasy zagrają na turnieju ogólnopolskim. Na 6 miejscu mamy Same Asy Team z 7 oczkami straty do rywali plasujących się o oczko wyżej w ligowej tabeli.

Zdjęcie z fanpejdżu OLPNA na Facebooku

Kto spadnie? Kto się utrzyma?

Nie do końca wiemy jakie jest postanowienie organizatorów jeżeli chodzi o ilość ekip, które spadają z ligi. Jeżeli byłyby to 3 drużyny, to w zasadzie wszystko już mamy jasne, bo Bemowo Elektro-komp, Mahle Team oraz Dar Bud mają zbyt dużą stratę do poprzedzających ich zespołów aby myśleć jeszcze o pozostaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej na następny sezon. Jeżeli jednak spadają 2 ekipy, to właśnie pomiędzy wyżej wymienionymi odbędzie się ostateczna bitwa. Na ten moment zdecydowanie najlepiej wygląda Bemowo Elektro-komp. Chłopaki mają 4 oczka przewagi nad pozostałymi 2 ekipami oraz rozegrany jeden mecz mniej od Dar Budu oraz 2 spotkania mniej od Mahle Team. I to ten ostatni zespół jest w zdecydowanie najgorszym położeniu, bo ma najwięcej rozegranych spotkań a tyle samo punktów co Dar Bud. Jak się zakończy sezon w Ostrowie? Tego jeszcze nie wiemy, chociaż ostateczne rozstrzygnięcia są już coraz bliżej. Na pewno do końca sezonu będzie jeszcze ciekawie!           

Placeholder