Pierwszy pucharowy weekend za nami

Socca

Pierwszy pucharowy weekend za nami

28 czerwca 2022, 20:29

25 i 26 czerwiec to był zdecydowanie czas w którym świat szóstek skupił się na zmaganiach Pucharowych w swoich miastach.
Po tym szalonym weekendzie wiemy już bardzo dużo o tym kto musi już kupić bilety do Warszawy na 10.07, żeby walczyć w VII Fortuna Pucharu Polski.

SZCZECIN - to jedno z miast gdzie wiedzieliśmy jeszcze przed weekendem kto z woj. zachodnio-pomorskiego przyjedzie do stolicy. Po swoim największym sukcesie czyli zdobycie Pucharu Polski przez Piwkarzy nikt z nas nie wyobrażał sobie tej imprezy bez drużyny Adriana Skorba, który za wszelką cenę będzie chciał utrzeć nosa wszystkim niedowiarkom i obronić tytuł zdobyty rok temu.
Pierwszy krok już za Nimi -wygrana w Pucharze Szczecina.

SZCZECIN: Piwkarze - Strzały z Nikąd 7:3

BIAŁYSTOK - powrót jednego z hegemonów piłki nożnej 6-osobowej na salony ogólnopolskie.
To krótkie zdanie wystarczy, żeby wiedzieć o kogo chodzi.
Sucharki Białystok po dłuższej nieobecności będą mogły zmierzyć się z najlepszymi ekipami w Polsce w walce o Puchar Polski.

Damian Dymitrow - Ambasador Playarena Białystok:
Ekipa Sucharków przeszła przez cały turniej jak burza. Od początku byli stawiani w roli największego faworyta do zgarnięcia Pucharu. Bardzo silna i doświadczona kadra.
W Pucharze Polski mogą mocno namieszać biorąc pod uwagę ich sukcesy na arenie ogólnopolskiej z 2019 roku gdzie jako jedyni byli w stanie pokonać Dynamik Herring Toruń.

SUCHARKI - PDC BIAŁYSTOK 6:0

BRODNICA - czyli no risk no fun.
Emocje w finałowym pojedynku pomiędzy Athletic Hornets Bartniczka i faworyzowaną BS Joga Bonito trzymały do samego końca. W regulaminowym czasie gry był remis i o tym kto będzie reprezentować Brodnicę musiały rozstrzygnąć rzuty karne, które ostatecznie lepiej wykonywali zawodnicy Athletic i mogli świętować swój największy sukces w historii klubu. Być może będzie to jeden z czarnych koniów tego turnieju.

Athletic Hornets Bartniczka - BS Joga Bonito 4:4 (karne 2:1)

GRUDZIĄDZ - w każdym mieście jest śródmieście. Takie napisy często widzę na ścianach polskich metropolii, ale birorąc pod uwagę hegemonie jaką prowadzą zawodnicy Śródmieście Grudziądz to tam chyba istnieje tylko Śródmieście.
Dublet ustrzelony w tym roku przez ekipę Mateusz Cieszyńskiego pokazuję, że pewności siebie im nie brakuje. Czy w końcu nadszedł czas, żeby ekipa z Grudziądza odpaliła ? Trzymamy kciuki !

Śródmieście Grudziądz - LP System 6:2

ŁÓDŹ - po 10 latach Puchar miasta wraca na dzielnice Retkinia w Łodzi.
I edycja Pucharu Łodzi w 2012 wygrana przez Retkinie Crew , X edycja Pucharu Łodzi 2022 wygrana przez Retkinie Crew.
Więcej o tym spotkaniu możecie przeczytać tutaj:
https://tulodz.pl/sport/final-dziesiatej-edycji-pucharu-lodzi-2022-po-dekadzie-trofeum-wraca-na-retkinie-galeria/l4vhkw8zCDZOcGUaSZXA

Kinemedica Retkinia Crew - FC Smarujcie Klapki 9:5

WROCŁAW - w stolicy dolnego śląska imprezy pucharowe jak zawsze na najwyższym poziomie.
Ten weekend zapowiadał się naprawdę ekscytująco, ponieważ nawet swoją ekipę na ten turniej wysłali przedstawiciele drużyny F.C. Lumumby z Łodzi.
Wydawać by się mogło, że faworytami są Przyjaciele z Boiska, Orły Wrocław czy PD WildBoars jednak mieliśmy sporą niespodziankę i przepustkę na Puchar Polski oraz Puchar Wrocławia zgarnęła ekipa SloumoJager FC.

SloumoJager FC. - Planeta Mebli 4:1

CHORZÓW - Mateusz Potoczny czyli człowiek, który ma za sobą najwięcej udziałów w finałach Mistrzostw Polski z ekipą The Cyborgs Ruda Śląska powiedział mi kiedyś:
Zobaczysz jeszcze będzie głośno o PGG Hajery - zrobią szum.
Stopniowo krok po kroczku wzmacniali ekipę coraz lepszymi graczami i pod skrzydłami Potocznego w tym roku sięgnęli po pierwsze trofeum.
To właśnie w rękach HajeRów wylądował Puchar Chorzowa 2022.
Czy będą oni tak silni jak kiedyś Cyborgi ? Nie ma wątpliwości, że takich jak Cyborgi już nigdy nie będzie, ale przy odrobinie szczęscia mogą namieszać w na bocznych obiektach Legii Warszawa już 10.07.

PGG HAJERY - TIKI TAKA 1:0

OSTRÓW WIELKOPOLSKI - koszulki nie grają, a jednak u nas grają !
Wygrana Świrów z Mat-Bud Printwizdars to dla nas szczególna sprawa, ponieważ są pierwszą (narazie jedyną) drużyną w Polsce, która ma logo socca.pl na koszulkach i wiecie co ?
Odkąd noszą nowe trykoty wygrywają wszytskie turnieje - co to będzie za niecałe 2 tygodnie?
Tylko Bóg wie.
Marcin Kaczmarek - Mat-Bud Printwizards Ostrów Wielkopolski

W 1/2 finału trafiamy na Young Stars nie dość, że młodzi to jeszcze nie wychowani ( włączył się chlopaczkom z „gimnazjum” syndrom gwiazdy i co niektórzy sypali do nas takim tekstami, że w szatni od swoich by dostali w cymbał)
Wygrywamy 2:1 i w finale przyszło się mierzyć z naszymi Ziomkami z Octagon Printwizards.
2x12 min wydawało się ze trwa 2x5. Jazda bez trzymanki w dwie strony.
Do ht 0:0.
W drugiej połowie to już istny rollercoaster… w ciągu 1,5 minuty my nie strzelamy do pustej po czym Octagon trafia w poprzeczkę a chwile później Kaczmarek dobrze się ustawia, obraca sie z obrońcą Octagonu i strzela na 1:0.
Dwie minuty później MatBud świętuje zdobycie pucharu!

KROTOSZYN- tutaj nie mogło być innego Finału niż odwieczne derby Krotoszyna pomiędzy A seree Tee Krotoszyn - Pancom Zduny.
Już kolejny rok z rzędu ekipa Pancomu pokazuje wyższość nad AST. To, że potrafią grać w piłkę to wiadomo nie od dzisiaj, teraz czas najwyższy pokazać swoją siłę w Polsce.
Może w końcu to będzie ten rok Pancomu, ponieważ w lidze też nie było na nich mocnych.

Pancom Zduny - AST Krotoszyn 3:2

PRUSZKÓW- W tym roku po raz pierwszy Puchar Pruszkowa odbył się w formie turnieju jednodniowego i okazało się, to strzałem w dziesiątkę! W całość zaangażowana została Pruszkowska Liga Szóstek, czyli sąsiednia liga z podwarszawskiej miejscowości. Tym samym udział wzięło 8 zespołów, które uczestniczyły w rozgrywkach Playarena w Pruszkowie, Warszawie i właśnie w Piłkarskiej Lidze Szóstek.
Widoczna była jakość, a w półfinałach o ostatecznym zwycięstwie decydowały rzuty karne. Całą imprezę wygrał zespół UKS Toho. Był to ich trzeci wygrany Puchar Pruszkowa, a i nie było to żadną niespodzianką. W końcu drużyna Kacpra Flisa zajęła na ostatnim Fortuna Pucharze Polski 4 miejsce.

Już powoli standardem staje się to, że podczas turniejów w tym Pucharów Miast - Socca.pl ma swój udział. Do naszej galerii odkryć socca.pl dołączyły dwa nazwiska:


Brakuję w tym podsumowaniu jeszcze wzmianki o największej sensacji tego weekendu czyli rozstrzygnięć w Pucharze Katowic - spodziewajcie się tekstu jutro wieczorem.
W przyszyły weekend druga część pucharowych zmagań m.in w Krakowie, Toruniu, Warszawie czy Sosnowcu. 4 lipca powinniśmy znać już komplet uczestników Fortuna Pucharu Polski.

Placeholder