Początek rundy wiosennej w Szczecinie!

Socca Newsy Lokalne Szczecin

Początek rundy wiosennej w Szczecinie!

28 marca 2022, 20:45

Wiosna za oknem pełną parą więc pora zajrzeć do rozgrywek Playarena Szczecin. Co słychać w stolicy Pomorza Zachodniego? Liga zaczyna się powoli rozkręcać po zimowej przerwie. Z ciekawszych rozstrzygnięć Dobra Team mająca w swoim składzie wielu mistrzów Polski oldbojów w barwach Pogoni Szczecin dosyć łatwo uporała się z jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w Szczecinie, czyli ekipą Wrong Side F.C. Swoją pierwszą porażkę w sezonie zanotowały Strzały Z Nikąd. Pogromcą lidera okazała się zawsze groźna FC Husaria, która zwyciężyła to spotkanie 14:9. Co słychać u Piwkarzy? Póki co mistrzowie Szczecina jak na razie skupili się na szlifowaniu formy w różnych turniejach, ale niedługo powinni powrócić do regularnej gry i nadrabiania zaległości ligowych.

Jak kształtuje się na ten moment tabela ligowa? Liderem w Szczecinie pozostają Strzały Z Znikąd z dorobkiem 37 punktów po rozegraniu 14 ligowych spotkań. Za ich plecami znajdują się Piwkarze mający 26 ligowych oczek, ale w porównaniu do lidera mają 10 ligowych gier co pozostawia kwestię przodownictwa w lidze wyłącznie w ich rękach. Podium zamyka w tej chwili Dobra Team z dorobkiem 22 punktów. Kolejne miejsca w tabeli zajmują Wrong Side F.C. FC Husaria oraz FC Prezesi. Każda z wyżej wymienionych drużyn wciąż ma realne szanse na zajęcie miejsca na podium rozgrywek po zakończeniu sezonu co zapowiada bardzo ciekawą wiosnę w Szczecinie. Tabelę zamykają drużyny MaroooTeam oraz Podjuchy FC, którym nie udało się jeszcze zapunktować w bieżącym sezonie.

Wiosna zapowiada się naprawdę ciekawie ze względu na to, że cała ścisła czołówka tabeli ma jeszcze do rozegrania mecze między sobą więc na ten moment ciężko wywróżyć kto wzniesie puchar za mistrzostwo Szczecina. Najlepszą pozycję wyjściową na tą chwilę mają Piwkarze, którzy są niepokonani i zanotowali najmniej wpadek w tym sezonie, a co najistotniejsze są niepokonani na szczecińskich boiskach od prawie roku i będą chcieli sięgnąć po trzecie mistrzostwo z rzędu. Najgroźniejszymi kandydatami wydają się właśnie obecni liderzy Strzały Z Nikąd, czyli zespół, który jako jeden z dwóch w tym sezonie był w stanie urwać im remis. Broni na pewno nie złoży Dobra Team, która zanotowała komplet zwycięstw w bieżącym roku. Emocji do końca sezonu z pewnością nie zabraknie!

Placeholder