Podsumowanie rundy w Bydgoszczy oczami kapitanów

Socca Newsy Lokalne Mecze Bydgoszcz

Podsumowanie rundy w Bydgoszczy oczami kapitanów

06 grudnia 2021, 23:14

Runda w Bydgoszczy już za nami, ale jak oceniają ją osoby, które zarządzają swoimi zespołami.
Jakie mają odczucia po rundziej jesiennej, co można było zrobić lepiej, gdzie są miejsca do poprawy - sprawdźcie sami:

Na początek zapytam Marcina Gruszczyńskiego Menagera Bydgoszcz FC

ET:Jak oceniasz 1 rundę w wykonaniu swojego zespołu jesteście wirtualnym liderem...cel w tym roku jest jeden zdobyć Mistrzostwo Bydgoszczy

Marcin Gruszczyński : W tabeli na dzień dzisiejszy jesteśmy na drugim miejscu, fakt mamy dwa mecze zaległe do rozegrania co nie znaczy że je wygramy wiec spokojnie podchodzimy do tego co wydarzyło się na jesieni. Czy celem jest Mistrzostwo? System tej ligi nie do końca premiuje Mistrza, ale na tym Playarena polega. Cel jest jeden, uzyskać przepustkę na eliminację Mistrzostw Polski.

Często masz rotacje w składzie co rzutuje na wyniki zespołu zwłaszcza na arenie ogólnopolskiej z czego to wynika...rok temu nie pojechaliście

Rotacje to normalna sprawa we współczesnym futbolu, u nas jest to spowodowane tym, że mamy dużą ilość osób grających na dużych boiskach od B-klasy do 4 ligi. Nie każdy ze względu na obowiązki klubowe może być na każdym meczu, są też kontuzje, ostatnio więcej niż zawsze – spowodowane to większą intensywnością grania i tu i tu.

Co do eliminacji czy samych mistrzostw, to z mojego punktu widzenie ta rotacja nie ma znaczenia, najważniejsze aby pojechać optymalnym składem, ale zasady rozdzielania miejsc w eliminacjach to największy minus PlayAreny. Jeśli np. są 4 przepustki i cztery turnieje eliminacyjne to od nas z Bydgoszczy (jak i innych miast) to w każdym po jednej ekipie powinno być, po to gramy aby mierzyć się z innymi a nie jechać 350km i grać z tymi samymi drużynami co na swoim podwórku.

Na eliminacje czy w tym roku będziemy mogli liczyć jako miasto że dołożysz wszelkich starań by Nas reprezentować i powalczyć o finały MPolski

Bardzo bym chciał, zrobię wszystko aby pojechać i godnie zaprezentować nasze miasto. Wszystko zleżeć będzie od terminu imprezy i zdrowia moich zawodników.

Zaskoczył Cię jakiś zespół in plus w tej rundzie lub wręcz odwrotnie zawiódł?

Przy ilości zespołów jaką mamy w najwyższej klasie rozgrywkowej ciężko aby ktoś zaskoczył czy rozczarował, tym bardziej że dopiero rozegraliśmy po 6-8 meczy. Na pewno się wyrównało, ale ostatecznie nudno jest grać co miesiąc z tą samą drużyną. Na plus na koniec na pewno PPHU Dach, który nas wysoko pokonał, na minus trochę obrońca Metalbark, ale to wina tylko kontuzji i niestabilności w składzie.

Osobiście wolisz aby liga miała więcej zespołów czy jednak była spłaszczona i wszystkie mecze były na styku

Już wcześniej napisałem, wole jak jest min. 8 lub 10 zespołów i najlepiej na podobnym poziomie, ale to chyba już nieosiągalne w Bydgoszczy. Wiadomo jeśli mecze są na styku to liga jest ciekawsza, na dziś tak to wygląda. Zobaczymy co wiosna pokaże.


Na drugi ogień idzie hegemon Bydgoskich rozgrywek z poprzedniego sezonu czyli ekipa Metalbarku.
Spytaliśmy o kilka ważnych aspektów obecnego kapitana Marcina Madeja.

E.T.:Nie da sie ukryć że jako Mistrz Bydgoszczy pewnie oczekiwaliscie wiecej jako zespół w tej rundzie z czego wynikają słabsze wyniki

Razem z naszym menadżerem Adamem Szafrańskim, zawsze wyznaczamy sobie najwyższe cele i staramy się z roku na rok, podnosić poprzeczkę coraz wyżej. Po rundzie jesiennej czujemy spory niedosyt, ale nie zwieszamy głowy i nadal liczymy się w walce o Mistrza. Słabsze wyniki, głównie wynikają z kontuzji naszych czołowych graczy. Nie mogliśmy też skorzystać z pomocy naszych dwóch doświadczonych kolegów z dużego boiska, gdyż mieli swoje zoobowiązania wobec klubu. Do drużyny dołączyło kilku nowych chłopaków, którzy potrzebują jeszcze trochę czasu , żeby całkowicie wkomponować się do drużyny. Myślę, że na wiosnę będzie to wyglądało dużo lepiej.

Jaki cel stawiacie sobie w tym roku nadal walke o wszystko mimo słabszej rundy ?

Tak jak powiedziałem wcześniej, zawsze walczymy o najwyższe cele i w tym roku jest podobnie. Powoli przygotowujemy drużynę do występów na Mistrzostwach Polski. Chcemy conajmniej powtórzyć nasz najlepszy wynik , czyli miejsce w TOP8.

Doświadczyliście już bojów na arenie ogólnopolskiej były ćwierćfinaly czego Wam brakuje by powalczyć o coś więcej ?

Przed każdymi mistrzostwami staramy się zebrać optymalny skład. Niestety zazwyczaj wypadają 2-3 osoby i musimy robić roszady w drużynie. Zawsze jedziemy zmotywowani do walki o jak najwyższą lokatę. Zazwyczaj do sukcesu brakuję nam niewiele. Czasami decydują o tym źle rozłożone siły, czasami zdarzają się proste błędy, które eliminują nas z dalszej gry. Jednakże z każdych Mistrzostw staramy się wyciągać jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, co mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości.

Kto jest Twoim faworytem do zgarnięcia Mistrzostwa Bydgoszczy w tym roku i wygrania plebiscytu na zawodnika roku Playareny 2021?

W tym roku liga jest bardzo mocna i wyrównana. Ciężko wytypować Mistrza na tym etapie. Na ten moment drużyny Spx oraz Beds.pl radzą sobie najlepiej , lecz na wiosnę myślę, że może dojść do sporych zmianą w układzie tabeli. W lidze gra wielu zawodników doświadczonych w szóstkach piłkarskich, są również mlodzi gracze, którzy powoli wybijają się w rozgrywkach playarena. Ciężko wytypować jedną osobę, mam nadzieję, że będzie to ktoś z Metalbarku ? ale kibicuje wszystkim i trzymam kciuki za dobre wyniki bydgoskich drużyn na arenie ogólnopolskiej

Na koniec chociaż nie najmniej ważny wywiad z kapitanem PPHU Dach - Kamila Pioterka, którzy cały czas skubią po pietach Metalbarku i Bydgoszcz FC. Runda wiosenna zapowiada się pasjonująco.

E.T.:W tym roku jesteście zespołem który może każdemu odebrać punkty czego oczekujecie po sobie w tym roku i czy myslicie o podium na koniec sezonu ?

Po wzmocnieniach dokonananych przed startem ligi założyliśmy sobie cel, by walczyć o podium. Jesteśmy bardzo zmobilizowani, żeby zapewnić sobie przepustki na EMP.

Czy Wasza szeroka kadra ułatwia osiąganie dobrych rezultatów czy może jednak jest problem gdy Wszyscy są dostępni i trzeba wręcz wybierać kogo powołać na dany mecz ?

Szeroka kadra to jest właśnie czynnik, dzięki któremu możemy osiągać lepsze wyniki. Na przestrzeni całego długiego sezonu to właśnie większy skład pomaga osiągać lepsze rezultaty, w poprzednim właśnie tego nam brakowało. Nie mieliśmy jeszcze problemu z wybieraniem kto ma przyjść na dany mecz.

Jesteście zadowoleni z ilości punktów które zdobyliście w tej rundzie ?

Nie do końca, czujemy lekki niedosyt... W pierwszym meczu z Metalbarkiem zabrakło właśnie ludzi by móc osiągnąć lepszy wynik, w rewanżu zaważyły błędy indywidualne, a drugi mecz z Bedsami zagraliśmy bardzo słabo, najgorszy nasz mecz w obecnym sezonie. Przed każdym spotkaniem stawiamy sobie cel - 3 punkty, nie zawsze się go da zrealizować, ale 3 porażki w rundzie przynoszą nam jednak niedosyt.

Kto jest Twoim faworytem do zdobycia Mistrzostwa Bydgoszczy w tym sezonie?

Ten sezon jest bardzo wyrównany, pierwsza liga jest tak mocna jak nigdy wcześniej, o tym fakcie też świadczy, iż kilka zespołów się z niej wycofało, ponieważ bała się siły czołówki. Przed sezonem stawiałbym w ciemno Metalbark, ale już w trakcie rozgrywki pokazały, że triumfatorem tego sezonu może być każdy.

Placeholder