Poznaj Reprezentanta! - Norbert Jasowicz

Socca Reprezentacja Polski Mistrzostwa Świata

Poznaj Reprezentanta! - Norbert Jasowicz

06 września 2022, 19:52

Jednym z moich pierwszych wywiadów dla SOCCA.pl (wtedy KaczmaRek & Szeluga – SOCCA), który przeprowadzałem do cyklu poświęconego bramkarzom był Norbert Jasowicz.
Został mi on zaproponowany przez jednego z Ambasadorów Krakowskiej Playareny jako jeden z najlepszych w lidze. Był to czerwiec 2020 roku od tego czasu udało się nam nawiązać ciekawą relację, która pokazuje piękno dyscypliny jaką jest socca, gdzie całkiem normalni, z perspektywy życia, ludzie poznają się tworząc coś absolutnie wyjątkowe z różnych perspektyw.  
Ostatnim z pytań w tamtym wywiadzie było „Finał Mistrzostw Polski czy wyjazd na Mistrzostwa Świata w socca?”. Dziś wiemy, że i jedno i drugi Norbert może zaznaczyć na swojej liście „kamieni milowych”. Mistrz Polski z 2021 roku oraz świeżo upieczony Reprezentant. Co wtedy odpowiedział sam zainteresowany? Przekonacie się w artykule przedstawiającym sylwetkę zawodnika.


Kariera
Pierwsze piłkarskie szlify zbierał w Hutniku Kraków, z którym był związany przez 11 lat i wywalczył z nim awans do 3 ligi. Obecnie jest zawodnikiem rezerw Wieczystej Kraków. Nie mniej za najważniejszy moment w karierze uważa debiut w barwach ukochanego Hutnika.
W piłce sześcioosobowej najmocniej kojarzony jest z Kapelą Weselną, choć w ostatnim Pucharze Polski bronił dostępu do bramki w zespole Stomatologia Stupka.
W socca znalazł się kompletnie z przypadku. Łukasz Leksander – kapitan Kapeli – skontaktował się z Norbertem przed turniejem eliminacyjnym Mistrzostw Polski. No i tak już zostało.
Z Kapelą zdobył Puchar Krakowa, Mistrzostwo Krakowa oraz co zapewne najważniejsze Mistrzostwo Polski, gdzie był bezapelacyjnie najlepszym bramkarzem turnieju.
Rzecz jasna ma na koncie niezliczoną ilość nagród indywidualnych.
W tym roku brał udział we wszystkich zgrupowaniach Reprezentacji Polski (poza tym dedykowanym dla zawodników BOS Cup) i ciężko zapracował sobie na wyjazd do Budapesztu.

„Po Telefonie na pewno była duża euforia oraz radość, że cała praca nie poszła na marne, ale poza tym, że jest się już w tym gronie trzeba jeszcze dać z siebie wszystko i zostawić serce na boisku.”

Jego największym atutem jest gra nogami, choć i warto wskazać, że na linii jest niesamowitym specjalistą.
Jak sam mówi
Najwięcej, jeśli chodzi o same boiskowe aspekty zawdzięcza Trenerowi* Andrzejowi Paszkiewiczowi oraz Trenerowi Rafałowi Skórskiemu, to Trenerzy którzy poza ogromną wiedzą i profesjonalizmem potrafią nie tyle przekazać samą wiedzę sportową co również są super ludźmi poza boiskiem.

 „Moim największym kibicem jest moja rodzina.”


Świat poza piłką
Na co dzień prowadzi ze wspólnikami dwa biznesy, pierwszy to Firma zajmująca się importem oraz dystrybucją surowców chemicznych które służą do produkcji suplementów, napojów oraz żywności którą możemy znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Druga firma to marka własna produktów z segmentu zdrowej żywności, takie jak: Bakalie, suplementy diety, słodziki, przyprawy itp.

Życie rodzinne
Za największe i najważniejsze życiowe wydarzenie uważa narodziny syna Alana.
Podkreślając również, że to właśnie rodzina jest jego największym kibicem, a to mama miała największy wpływ na jego życie i karierę sportową. Pomimo przeciwności losu potrafiła pokonać kilkadziesiąt kilometrów dziennie tylko po to, by zawieść syna na trening.

„Największą inspiracją w życiu są po prostu ludzie, którzy mimo przeciwności losu potrafią odnaleźć się po ciężkich wypadkach czy sytuacjach życiowych i potrafią nadal dążyć do swoich celów oraz osiągać sukcesy, przykładem mogą być zawodnicy AMP Futbolu oraz ludzie którzy potrafią ten przykład dać i nakierować tak jak Pan Trener Marek Dragosz. „

Jako swoje najmocniejsze cechy wskazuje wytrwałość, chęć pomagania innym, sumienność, a wśród tych elementów nad którymi chciałby popracować, to zdecydowanie nad cierpliwością.


Kadra

„O sile tej kadry na pewno będą stanowić doświadczeni zawodnicy oraz powiew świeżości oraz nieprzewidywalności, a także chęć pozostawienia na boisku całego serca przez każdego z nas.
Jako debiutant oczywiście chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony oraz zdobyć jak najlepszy wynik z drużyną i na pewno jest to złoto.

Kiedy prowadziłem rozmowę z Norbertem dwa lata temu na pytanie o to co by wybrał mając do wyboru powołanie do RP6 lub finał Mistrzostw Polski odpowiedział:
„Obu tych imprez byłem blisko, oczywiście że każdy chciałby posmakować i tego i tego, wydaje mi się że dalszą pracą w końcu się to uda.
Dalsza praca przyniosła fantastyczny efekt, a sam zainteresowany zapewne wciąż nie spoczywa na laurach.
*Norbert zapisał słowo „Trener” w oryginalnej wypowiedzi, co tylko podkreśla jego ogromny szacunek do obu Panów

Placeholder