Przejęcie władzy w Bydgoszczy!

Socca

Przejęcie władzy w Bydgoszczy!

15 lipca 2021, 20:28

Kolejny gorący sezon Playareny Bydgoszcz dobiegł końca! Chciałoby się rzec, że wraz z zakończeniem rozgrywek ligowych poznaliśmy nowego mistrza miasta, jednak mistrz ten ujawnił nam się już szybciej. Nadeszła więc pora, żeby uhonorować drużynę Metalbark, która po fantastycznym sezonie zdobyła Mistrzostwo Bydgoszczy!

Rozgrywki ligowe sezonu 2020/2021 to był prawdziwy popis ze strony Metalbark. Na 18 rozegranych spotkań zanotowali aż 16 zwycięstw, 1 remis i tylko 1 porażkę. Porażka ta nastąpiła jednak z kluczowym rywalem w walce o koronę mistrzowską, w pierwszej połowie sezonu. Mowa tu o spotkaniu z mistrzem Bydgoszczy, z sezonu 2019/2020 – Beds.pl, którym to udało się pokonać w 7. kolejce drużynę Metalbark 5:2. Wszyscy sympatycy piłki nożnej wiedzą, jak ważne są spotkania na szczycie, z bezpośrednimi rywalami, ponieważ to właśnie te spotkania mogą decydować o końcowej kolejności w ligowej tabeli. Jednak jak mówi klasyk, mistrzostwa zdobywa się z drużynami z dołu tabeli, a nie góry. Oznacza to oczywiście regularność wyników, jaką musi posiadać przyszły mistrz na przestrzeni całego sezonu, a nie jedynie mobilizację na pojedyncze mecze. Z perspektywy kolejnych spotkań mogliśmy zauważyć więc, że to Metalbark był drużyną, która zaliczyła mniej potknięć oraz posiadała stabilniejszą formę.


Top 5 – 1. Liga Playarena Bydgoszcz

Źródło: https://www.facebook.com/playarena.bydgoszcz/


Metalbark jako drużyna zawsze, w każdym sezonie bił się o Mistrzostwo Miasta, ale zawsze gdzieś gubiliśmy głupio punkty, ponieważ nie zawsze w kluczowych meczach mogłem dysponować kluczowymi zawodnikami. Mając do dyspozycji kluczowych zawodników, wzmacniając zespół z sezonu na sezon, budując bardzo rodzinną atmosferę, wszyscy w drużynie byliśmy pewni, że to jest właśnie nasz czas. Na jedyny przegrany mecz z Bedsami brakowało nam filarów obrony i zagraliśmy zbyt wysoko, natomiast na remis z Doliną wyszliśmy po 4 miesięcznej przerwie, podczas gdy Dolina cały czas trenowała, bo mają zawodników z dużych boisk. Jednak mimo utraty punktów w tych meczach nie zwątpiliśmy ani na moment w nasz końcowy triumf.

Adam Szafranski (Metalbark)

Przed ekipą Metalbark kolejne wyzwanie, czyli co najmniej powtórzyć, a może nawet poprawić swój zeszłoroczny sukces na imprezach ogólnopolskich. Rok temu po fantastycznym turnieju eliminacyjnym Metalbark awansował do turnieju finałowego, czyli najlepszej 16 w Polsce. Turniej finałowy był równie udany, ponieważ wywalczyli awans z grupy, z drugiego miejsca i odpadli dopiero w ćwierćfinale z drużyną Kinemedica Retkinia Crew Łódź. Zadanie przed Metalbark nie jest więc proste, jednak jak twierdzi kapitan zespołu Adam Szafranski jest do powtórzenia:

Wynik z poprzedniego sezonu w finałach Mistrzostw Polski był dużym osiągnięciem. Mimo tego, założeniem przed nowym sezonem było wygranie wszystkiego w Bydgoszczy i co najmniej powtórzenie wyniku z MP. Bydgoszcz udało nam się zdominować, a co będzie na EMP zobaczymy już wkrótce. Jedyna zła wiadomość dla drużyny to kontuzja jednego z filarów drużyny Tomasza Ejankowskiego, która wyeliminuje go raczej z udziału w MP. Mimo przeciwności losu i kontuzji nie wykluczmy walki o lepszy wynik.


Trofea Metalbark

Źródło: https://www.facebook.com/metalbark/photos/a.1429995980654725/2979572729030368/?type=3&theater

Za ten świeżo zakończony sezon Metalbark na swoim koncie posiada również zdobyte trofeum Pucharu Bydgoszczy, dlatego najpewniej zobaczymy ich również na turnieju Fortuna Pucharu Polski. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki i gratulacje Mistrzostwa!

Placeholder