Przewidywania sezonu w Sosnowcu - czyli co słychać za granicą?

Socca Sosnowiec

Przewidywania sezonu w Sosnowcu - czyli co słychać za granicą?

15 października 2021, 19:54

Zapowiadaliśmy sezony w Łodzi, Warszawie czy Katowicach, więc przyszła pora na jedyne zagraniczne rozgrywki - Playarena Sosnowiec!

Żarty żartami, ale tak na serio - szykuje się niezwykle emocjonujący sezon…
Hegemon rozgrywek - FC Showtime, ma jeden cel. Obronić tytuł i jechać walczyć na Mistrzostwach Polski!
Ubiegłoroczny mistrz 3 Ligi nie przyjął awansu, więc obrona tytułu wydaje się być wręcz obowiązkiem, ale za wszelką cenę przeszkodzić im w tym będą chciały nowe drużyny, głodne gry i sukcesów w piłce sześcioosobowej!
Druga liga? Tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana.. Nie ma już KS Unii Zagórze oraz DG Young Boys, którzy w tym sezonie próbują walczyć w najwyższej klasie rozgrywek. Są za to: jedna całkowicie nowo założona drużyna oraz druga i czwarta ekipa z 3 Ligi.

FC Showtime Sosnowiec - pierwsza i jak narazie jedyna drużyna, która zameldowała się w TOP16 w Polsce

Jesteście ciekaw, kto jest postrzegany w roli faworyta? Kto nominowany do spadku?
Zapraszam do przeczytania mojej zapowiedzi!

1 LIGA

Przed sezonem chyba wszyscy mieli mętlik w głowie… Z jednej strony FC Showtime i KS Juliusz czyli dwie drużyny bijące się o mistrzostwo w bezpośrednim meczu, a z drugiej rozpędzona jak motocykl KS Unia Zagórze, która drugą ligę dosłownie zmiotła z planszy notując bilans 26-0-0 i bilans bramkowy 424:95.
Nie można też zapomnieć o doświadczonym AS’ie Sosnowiec i KS Górniku Klimontów, którzy poprzedniego sezonu na pewno nie zaliczą do udanych.
Z tak zwanej ,,przyczajki” zaatakować mogą SSC Zamkowe i Alkoholicy Z Jednej Ulicy, którzy poprzedni sezon skończyli odpowiednio na 3 i 4 miejscu.

W momencie pisania tego artykułu, większość zespołów ma rozegrane po 4 kolejki i na razie jak budzą idą Alkoholicy oraz Górnik Klimontów, który zdołał zwyciężyć z ubiegłorocznym triumfatorem.
Wiadomo było od początku, że chłopaki z Showtime’u nie będą mieć łatwo - każdy zgodnie z zasadą ,,Bij Mistrza” na ten mecz przygotuje się dwa razy bardziej i cztery razy bardziej stara się osiągnąć dobry rezultat.

Zapytałem obu kapitanów o ich spojrzenie na obecną sytuację i cele na ten sezon:

Szymon Falewicz (kapitan Alkoholicy Z Jednej Ulicy):
— ,,Na razie idzie nam mega dobrze. Jesteśmy niepokonani i planujemy, żeby tak zostało!
Na każdy mecz zbiera się naprawdę fajna paka i każdy jest zmotywowany, żeby w końcu wygrać tę ligę. Mamy nadzieję, że to się uda, tym bardziej że jesteśmy pewni, że każda z drużyn jest w naszym zasięgu.
Najbardziej czekamy na mecze z Showtime, Górnikiem i Juliuszem - ci przeciwnicy wydają się być najgroźniejsi.”

Mateusz Wiatr (kapitan KS Górnik Klimontów):— ,,Nasze cele na sezon są takie same jak co roku tzn. znaleźć się w 3 najlepszych drużynach w lidze. Jak narazie idzie nam dobrze, lecz nie mogę powiedzieć na ten moment, czy uda nam się to utrzymać… za nami dopiero 4 kolejki ligowe.
W naszej lidze jest dużo dobrych drużyn, a zawsze jak mają z nami mecz to potrafią zebrać się najlepszym jakim tylko mogą składem, przez co niektóre z meczy z nami są bardzo wyrównane. Jeśli u nas frekwencja będzie taka jak na ostatnich 4 meczach to wiem że łatwo punktów nie oddamy.”

Od drobnego falstartu zaczęła Unia, którą poznać mogliśmy na turnieju 3 Rogi Karny.
Zespół z Zagórza przegrał swoje dwa pierwsze mecze i narobił sobie straty do czołówki na samym starcie rozgrywek…

Pytając innych kapitanów grono faworytów jest jednak ciągle to samo: Showtime, Górnik, Alkoholicy oraz Juliusz.
Jedyną drużyną sporadycznie wymienianą poza tą czwórką jest właśnie Unia, która po czterech kolejkach ma na swoim koncie 6 oczek.

Alkoholicy z jednej ulicy

2 LIGA

Na start zapytaliśmy o zdanie kapitana drużyny, która w poprzednim sezonie swoim rywalom nie dała żadnych szans..

Kacper, okiem obecnego zwycięzcy tej ligi, jak zapatrujesz się na nowy sezon rozgrywek? Jak postrzegasz drużyny, które przystąpią do walki o tytuł mistrza?

Kacper Marcoń (Odkrycie Socca.pl na turnieju 3 Rogi Karny 2020, kapitan KS Unia Zagórze):— ,,Druga liga w tym sezonie w porównaniu do poprzedniego zaliczyła ogromny progres na tle poziomu rozgrywek. Kilka drużyn uzbroiło się w ciekawe nazwiska, przez co sezon zapowiada się bardzo interesująco i kilka zespołów może tutaj porządnie namieszać. Uważam, że walka o lidera będzie o wiele bardziej zacięta, a poziom na niektórych meczach będzie zbliżony do poziomu, jaki panuje w 1 lidze.”

Zdaniem wielu osób śledzących te rozgrywki, nie ma jednego faworyta, na którego można byłoby stawiać pieniądze.
Na pewno SM Czarne Orły (Vice mistrz 2 Ligi Sezonu 2020/21), zespoły z czwartego i piątego i szóstego miejsca, czyli kolejno: Spartan Team, SKRR Impet Sosnowiec i KS Xavera zrobią wszystko co w ich mocy, by powalczyć w tym roku o końcowy triumf.

Nie można też zapominać o drużynach, które do tej pory czaiły się w środku tabeli. Potężnie wzmocnione FC Odbuduj, charakterny Real Martini i wybitnie doświadczony zespół ToNieMy mogą zaskoczyć!

W obecnym sezonie udział w drugiej lidze wezmą także nieznani dotychczas Odklejeni FC, oraz beniaminki z 3 ligi: Mocarz Team oraz Sosnowiec City.
Tutaj raczej nie spodziewamy się jakiś zaskoczeń, ale w pojedynczych meczach na pewno mogą napsuć krwi rywalom!

Zdania w mieście są bardzo podzielone, ale gdybym miał pokusić się o wyznaczenie najczęściej wymienianych zespołów w kontekście walki o tytuł to byłyby to właśnie SM Czarne Orły, solidnie grająca i utrzymująca ciągle ten sam poziom KS Xavera, oraz najmłodsza drużyna w lidze - SKRR impet Sosnowiec. Niech nie zmyli was określenie ,,najmłodsza”. 90% drużyny to chłopaki grające po klubach, którym nie można odmówić determinacji i zaangażowania w żadnym meczu!

Jedno jest pewne - w tym sezonie będzie się działo!

3 LIGA

Na najniższym szczeblu rozgrywek sytuacja ma się podobnie jak w pierwszej lidze.
Zeszłoroczny triumfator - rezerwy SKRR Impet Sosnowiec nie przyjął awansu do drugiej ligi..
Jest kilka powodów dla których została podjęta taka a nie inna decyzja, ale na prośbę kapitana nie będziemy zdradzać szczegółów.

Z poprzedniego sezonu prócz Impetu, zostały jedynie dwie drużyny: FC Pawiak oraz FC Piosek, które w pierwszym meczu nowego sezonu podzieliły się punktami.
Jednym z zespołów, który również myśli tylko o mistrzostwie jest Master Drewienko, czyli drużyna złożona z bardzo młodych zawodników.
Nie zawsze młodość = wyniki, ale trzeba przyznać, że chłopakom idzie rewelacyjnie!
Dwa mecze, sześć punktów i bilans bramkowy 53:19 robi wrażenie!

Pozostałe drużyny to wielkie nie wiadome, ponieważ jest to ich pierwszy sezon w rozgrywkach piłki sześcioosobowej!
FC Kasprzak, Inter Zagłębie, Orły Sosnowiec i Przyszli Emeryci - tak prezentuje się nowa czwórka, którą reszta drużyn będzie miała okazję poznać jeszcze w tym roku na sosnowieckich orlikach!

Kto będzie najlepszy w mieście w tym sezonie?
Czy Showtime i rezerwy Impetu zdołają obronić tytuły?
Kto w tym roku zdominuje drugą ligę i zastąpi na tronie fenomenalnie grającą w zeszłym sezonie KS Unie Zagórze?

Na te wszystkie pytania poznamy odpowiedzi dopiero na wiosnę, ale już teraz zapraszamy was do komentowania i przedstawiania waszych typów, na które gorąco czekamy!

FC Odbuduj może być nową siłą w tym sezonie

Placeholder