Przystanek: Sosnowiec – Ostatnia prosta sezonu!

Faworyci jak po swoje, czarne konie zawodzą. Na miesiąc przed końcem rozgrywek w Sosnowcu już można pokusić się o wytypowanie drużyn, które w tym roku pojadą na turnieje ogólnopolskie w Warszawie!

Zapraszam na kompleksowy przegląd każdej z lig!

1 Liga

Alkoholicy Z Jednej Ulicy wciąż nie mają sobie równych! 17 kolejek za nami. Do końca tylko 5 spotkań, a nasi różowi przedstawiciele z ostatnich eliminacji Mistrzostw Polski 6-tek nadal są niepowstrzymani. ,,Myślę, że dużo wyjaśni się już w kwietniu, bo mamy mecze z samą czołówką. Pokażemy, że jesteśmy najlepszą drużyną w tej lidze i nikt nam w tym nie przeszkodzi!” – to były słowa kapitana liderów tabeli. Czy się sprawdziły? 33 bramki strzelone, przy 4 straconych w Kwietniu mówią same za siebie.

Jedyny niesmak jaki Alkoholicy mogą czuć, to fakt że aż 4-krotnie wygrywali walkowerem i nie mieli możliwości udowodnić wyższości na boisku. Kwestia mistrzostwa najprawdopodobniej rozstrzygnie się przy okazji bezpośredniego starcia z ekipą FC Showtime, która traci do prowadzących niby 15 punktów, ale ma 3 mecze zaległe. Ubiegłoroczny mistrz na pewno nie odpuści w tym wyścigu o puchar.

Z walki o mistrzostwo wypisali się zawodnicy KS Górnika Klimontów, którzy zaliczyli porażki z obiema wyżej opisanymi drużynami. Przepustkę na eliminacje MP mają oni jednak praktycznie zapewnioną, ponieważ na wiosnę wyklarowała się gigantyczna przepaść pomiędzy TOP4, a resztą tabeli.

KS Juliusz vs KS Unia Zagórze

Wszystko za sprawą fatalnej dyspozycji AS’a Sosnowiec oraz KS Juliusz, którzy na wiosnę odnotowali odpowiednio 3 i 4 porażki.. Kto jest tą czwartą drużyną w zestawieniu? Plasująca się pozycję niżej na jesień KS Unia Zagórze! Bilans 5-0-0 w ostatnich dwóch miesiącach z pewnością zasługuje na szacunek i pochwały – w końcu to beniaminek rozgrywek! Spojrzawszy niżej do tabeli widzimy dwie ekipy, które wydaje mi się na dobre ugrzęzły w dolnej części tabeli. Mowa o FC Lena oraz WPRD Forte. Obu drużynom nie grozi już raczej ani walka o przepustkę na turniej, ani degradacja do drugiej ligi, ale skoro już o drugiej lidze mowa..

2 Liga

Wyklarowała się trójka drużyn, która na 90% już zdobędzie przepustkę na turniej 3 Rogi Karny. KS Xavera, ToNieMy oraz FC Odbuduj. Tej dominacji nie odda lepiej nic, niż po prostu spojrzenie w tabele:

Tabela drugiej ligi rozgrywek Playarena Sosnowiec 2021/22

Przed nami 3 decydujące mecze, między każdą z tych drużyn. Ależ to będzie widowisko!

FC Odbuduj oraz ToNieMy jeszcze na wiosnę punktów nie straciło. Jedyną wpadkę na razie zaliczyła będzińska Xavera, która straciła punkty w remisie 4:4 z Impetem. Jak prezentuje się dalsza część stawki? Co stało się ze Spartanem, Impetem oraz Orłami? Każda z tych drużyn mierzy się ze swoimi problemami. Spartan Team podobnie jak rok temu, znów zmaga się z problemami organizacyjnymi. Na wiosnę zagrali jedynie dwa spotkania – oba przegrali. Podoba sytuacja u drużyny SM Czarne Orły. Ani jednego (!) rozegranego meczu na wiosnę… SKRR Impet Sosnowiec z kolei przegrał już pierwszy mecz na wiosnę. Później 3 dobre mecze (w tym urwanie punktów liderom) dały nadzieję, która została kompletnie pogrzebana ostatnią porażką z drużyną Sosnowiec City. Każda z tych 3 drużyn już praktycznie wypisała się z wyścigu o wyjazd do Warszawy i resztę sezonu może poświęcić na przygotowania do nowych rozgrywek.

Ciekawie zrobiło się za to w dolnej części tabeli, gdzie w walce o otrzymanie w lidze jest aż 5 drużyn! Nie liczę w tym zestawieniu drużyny Odklejeni FC, która mimo otrzymania -10 punktów za nieuzupełnione profile, na wiosnę wyraźnie złapała wiatr w żagle. 4 mecze. Każdy z nich wygrany, także Dąbrowskie chłopaki nie dają nawet cienia argumentu ludziom, którzy chcieliby ich w tej walce o spadek liczyć. Kto jeszcze powalczy o utrzymanie? Maczki Squad – ekipa wyróżniona w konkursie Adidasa w 2021 roku. Niestety na wiosnę każdy mecz zakończyli bez punktów i w gabinetach dyrektorskich tego klubu już na pewno pali się czerwone światło. FC Dąbrowa Górnicza oraz Sosnowiec City. Obie drużyny z pewnością nie zaliczą sezonu do udanych. Zdobyli po 11 punktów i mają jedynie 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Kto na chwile obecną spada z ligi? Real Martini – wielkie zaskoczenie tego sezonu, niestety negatywne.. W poprzednim roku zakończyli zmagania z 36 punktami. Teraz niestety tylko 9 na koncie.. Katastrofalna sytuacja również z zespole Mocarz Team. Chłopaki zdobyli 4 punkty za cały sezon i są na równej pochyłej do 3 ligi.. Jeszcze 7 spotkań do końca, dlatego nic nie jest przesądzone i z pewnością każda z tych drużyn dołoży wszelkich starań, żeby nie spaść poziom niżej.

3 Liga

Minęło kilka miesięcy, a w walce o tytuł nic się nie zmienia od początku sezonu.

Nadal są w niej tylko SKRR Impet Sosnowiec II oraz Master Drewienko, których bezpośredni mecz został przesunięty na czerwiec. Drewniany walec wygrał każde ze swoich 5 spotkań na wiosnę. Rezerwy Impetu natomiast rozegrały jedynie dwa mecze – oba również zwycięskie.

O trzecie miejsce ciężki bój toczy ekipa Interu Zagłębie z Team DG. Inter robi co może i na chwilę obecną nie przegrał żadnego meczu, oprócz z Impetem i Drewienkiem. Team DG z kolei przegrało z przedostatnią drużyną w tabeli, ale miało zaliczkę po pierwszej rundzie. Do ostatniego meczu będziemy czekać tutaj na rozstrzygnięcie, kto rzutem na taśmę załapie się na turniej 3 Rogi Karny. Jak jesteście ciekawi, którą drużyne stać na podtrzymanie formy z jesieni to nie pozostaje nic innego jak śledzić na bieżąco sosnowieckie rozgrywki. My jesteśmy pewni – będzie się działo!

FC Pawiak Sosnowiec oraz Inter Zagłębie

Najniżej plasujące się drużyny w Sosnowcu to charakterystyczni FC Pawiak Sosnowiec, mający problemy z zebraniem składu Przyszli Emeryci, przeplatający dobry ze słabym meczem KS Piasek Mysłowice oraz FC Kasprzak, które powoli chyba staje na nogi.. Z udziału w rozgrywkach zrezygnowała ekipa Orłów Sosnowiec, która nie poradziła sobie z organizacją drużyny na wiosnę…

Powoli zbliżamy się do końca sezonu 2021/22, ale na ostateczne rezultaty w poszczególnych ligach przyjdzie nam poczekać jeszcze miesiąc!

Na zakończenie chcielibyśmy wyróżnić w tym miesiącu KS Juliusz, którzy nie tylko tworzą nowy projekt oparty na swoich drużynowych tradycjach (KS Juliusz Young), ale też porządnie wzieli się za swoje social media, czego efektem jest super prowadzony fanpage na Facebook’u!