Przystanek: Sosnowiec - Walka o mistrzostwa lig, wyjątkowy puchar miasta i nie tylko! Będzie reprezentant z Sosnowca w kadrze RP6?

Newsy Lokalne Mecze Sosnowiec Piłka Nożna Świat Piłki

Przystanek: Sosnowiec - Walka o mistrzostwa lig, wyjątkowy puchar miasta i nie tylko! Będzie reprezentant z Sosnowca w kadrze RP6?

27 kwietnia 2023, 01:23

Alkoholicy, bieniaminek, Alkoholicy 2 oraz reaktywowana ekipa liderami lig. Takie rzeczy tylko w Sosnowcu:D Walka o przepustki na ogólnopolskie turnieje trwa w najlepsze,a to tylko ułamek tego co się dzieje w Zagłębiu Dąbrowskim. Zapraszam na przegląd aktualnej sytuacji w największym ośrodku piłki 6-osobowej pod szyldem playarena.pl na Śląsku!

Fortuna Puchar Sosnowca 2023 - Real Madryt wśród lokalnych pucharów!

ALL Stars Sosnowiec zdobywcą Fortuna Pucharu Sosnowca po raz drugi!

Nieskromnie powiem, że puchar który zorganizowaliśmy w Sosnowcu spokojnie można nazwać najlepszym w kraju. Oprócz brandingu, oprawy FOTO&VIDEO, zadbaliśmy także o wywiady oraz transmisję LIVE z komentarzem z całego turnieju, a wisienką na torcie był mecz pokazowy pomiędzy reprezentacjami Sosnowca i Chorzowa. Goście wygrali ten pojedynek jedną bramką, a sam turniej wygrali po raz drugi ALL Starsi pokonując w finale AS Sosnowiec.

Polowanie na reprezentanta jak najbardziej udane!

Na organizowane przez nas Śląskie polowanie na reprezentanta do Reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej zostało powołanych aż 13 zawodników, jednak kilku z nich nie dało rady stawić się na obiekcie Marco Football Center. Ostatecznie w zgrupowaniu wzięli udział:

Oskar Śmiałkowski (SKRR Impet Sosnowiec),

Łukasz Ignalski (KS Xavera),

Jakub Kulig (KS Xavera),

Bartłomiej Rybak (Alkoholicy Z Jednej Ulicy)

Wiktor Wanatowicz (AS Sosnowiec),

Jakub Hat (AS Sosnowiec),

Jakub Lewandowski (AS Sosnowiec),

Bartosz Będkowski (ALL Stars Sosnowiec).

Na konsultacje Reprezentacji z całego zgrupowania został powołany Wiktor Wanatowicz jako JEDYNY(!)

Wielka duma!

1 Liga - O mistrzostwo biją się aż 3 ekipy!

1 miejsce - Alkoholicy Z Jednej Ulicy 43 punkty, 17 meczów

2 miejsce - KS Unia Zagórze 34 punkty, 15 meczów

3 miejsce - AS Sosnowiec 33 punkty, 14 meczów

Dla wielu zaskoczeniem może być fakt, że z walki o majstra odpadła ekipa Oskara Radwańskiego - ALL Stars Sosnowiec, jednak jak sam mówi dla nich liga to jedynie forma rozruszania się przed ogólnopolskimi turniejami i nie mają tutaj żadnych ambicji w tym aspekcie. Główny cel czyli ponowny triumf w Pucharze Sosnowca już osiągnęli:)

O obronę trofeum w lidze walczą natomiast Alkoholicy, którzy rok temu wygrali najwyższą ligę w mieście detronizując z tronu ekipę FC Showtime. Ich plany próbują pokrzyżować zawodnicy Unii Zagórze oraz AS Sosnowiec, który nie tylko poczynił OGROMNY progres od zeszłego sezonu, ale także jeden ich zawodnik jest brany ciągle pod uwagę w Reprezentacji Polski 6-tek!

AS Sosnowiec

Wiktor Wanatowicz pojedzie na Mistrzostwa Świata do Essen?

20-letni zawodnik AS Sosnowiec, w zeszłym roku wyróżniony przez naszą redakcję Odkryciem Sezonu 2021/22 w Sosnowcu, a teraz jako JEDYNY ze Śląskiego polowania na reprezentanta został powołany na konsultacje RP6, na których odpadł nawet jeden z reprezentantów z Budapesztu(!) Czy popularny ,,Wanat" ma szanse? Naszym zdaniem ogromne, bo to jest na prawdę przyszła gwiazda socca w Polsce!

Wiktor Wanatowicz

2 Liga - Mistrzem ligi zostanie beniaminek?

1 miejsce - Master Drewienko 40 punktów, 15 meczów

2 miejsce - Odklejeni FC 30 punkty, 13 meczów

3 miejsce - SKRR Impet Sosnowiec 27 punktów, 13 meczów

A tutaj zachęcamy do sprawdzenia naszego artykułu z jesieni:D Master Drewienko od początku było dużym faworytem z uwagi na poziom chłopaków z tej drużyny i kluby z piłki 11-osobowej, w których grają na codzień. Ogromnym rozczarowaniem są spadkowicze z pierwszej ligi. DG Young Boys powoli łapie wiatr w żagle, ale jest na to zdecydowanie za późno - mamy kwiecień. Fatalny start sezonu zaliczyła także drużyna Red Gull, która już tej rundy nie dokończy.. Jeśli chodzi o czołówkę - tutaj zaskoczeniem jest Inter Zagłębie oraz Team DG - obie ekipy porządnie się wzmocniły i ciągle gdzieś tam kręcą się wokół czołówki. Najbliżej MD jest jednak ekipa Odklejonych, a tuż za nimi popularni ,,Impetowcy", którzy posiadają jeden z lepszych fanpage'ów na Facebooku.

Master Drewienko i ich najlepszy zawodnik - Janek Piskornik

3 Liga - Rezerwy Alkoholików powtórzą wyczyn rezerw Impetu z przed dwóch sezonów?

1 miejsce - Los Blancos FC 40 punktów, 15 meczów

2 miejsce - Alkoholicy z Tej Samej Ulicy 37 punktów, 15 meczów

3 miejsce - Emeritos Futboleros 33 punkty, 16 meczów

Na przedostatnim szczeblu rozgrywek wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Całą jesień, aż do teraz na fotelu lidera rozsiedli się Alkoholicy II, ale na skutek ostatniej ,,wpadki", wyprzedzili ich zawodnicy Los Blancos. Mecz między tymi drużynami o mistrzostwo będzie arcy interesujący! O 3 miejsce natomiast walczą Emeritos (była drużyna Impet II), FC Kasprzak z nowymi koszulkami oraz ZC Football. Różnice są minimalne i o końcowym układzie tabeli zadecydują mecze bezpośrednie. Jedno jest pewne - emocji nie zabraknie!

Los Blancos FC

Ruszyła też 4 liga!

Jednak tutaj tych zawirowań jest hoho i jeszcze trochę:p Liga została podzielona na dwa oddzielne sezony. Pierwszy wygrała ekipa WK Raptors, a podium uzupełnili DG Quality oraz KS Inner. Od dwóch tygodni wystartowaliśmy jednak na nowo z nowymi drużynami, a więc wyścig o mistrzostwo rozpoczyna się ponownie! Na specjalne wyróżnienie zaśługuje też ekipa PRZ Jungle Boyz, która swój fanpage prowadzi w wyjątkowo zabawny sposób:D

PRZ Jungle Boyz

Macie swoich faworytów? Kto zaliczył waszym zdaniem największy progres i regres od zeszłego sezonu? Komu runda wiosenna służy najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!

Placeholder