Przystanek: Sosnowiec - Wracamy do gry!

Socca Newsy Lokalne Mecze Sosnowiec

Przystanek: Sosnowiec - Wracamy do gry!

29 marca 2022, 17:04

Już w ten weekend sosnowieckie rozgrywki budzą się z zimowego snu!
Wracają emocje, nie powtarzalny klimat i rywalizacja o każdy punkt w ligowej tabeli.
Runda wiosenna zapowiada się aż nadto ciekawie, ponieważ większość drużyn wciąż jest w grze o europejskie puchary - no dobra, może nie europejskie, ale na pewno nie mniej interesujące!
W puli są trzy turnieje ogólnopolskie; Mistrzostwa Polski, Fortuna Puchar Polski oraz 3 Rogi Karny.
Kto w tym roku dostanie zaproszenie na jeden z nich? Pieniędzy stawiać nie będę, ale postaram się przybliżyć wam sylwetki drużyn i pokrótce zapowiedzieć nadchodzącą rundę.

1 Liga
Zacznijmy może od lidera rozgrywek.
Na jesień nie pokonani okazali się być Alkoholicy Z Jednej Ulicy.
Zrównali z ziemią wszystko co stanęło im na drodze, ale wiosna na pewno nie będzie łatwiejsza. W pierwszych 6 meczach, pięciokrotnie będą mierzyć się z zespołami z TOP6..
Jak drużyna poradzi sobie z takim maratonem ciężkich meczów z czołówką?
Kapitan, Szymon Falewicz i jego wypowiedź na temat zbliżającej się rundy wiosennej:
,,Jesteśmy niepokonani, także podchodzimy do drugiej rundy z ogromną motywacją, żeby tak zostało już do końca sezonu. Myślę, że dużo wyjaśni się już w kwietniu, bo mamy mecze z samą czołówką. Pokażemy, że jesteśmy najlepszą drużyną w tej lidze i nikt nam w tym nie przeszkodzi!”

Drudzy w tabeli, ze stratą 5 punktów są weterani rozgrywek - KS Górnik Klimontów.
Bezpośredni mecz z liderem mają zaplanowany na 10 kwietnia, także już za dwa tygodnie będziemy wiedzieć nieco więcej o układzie góry tabeli.
Podium zamyka FC Showtime. Czy zdołają oni jeszcze powalczyć o mistrzostwo? Liczymy, że będą prezentować formę z Mistrzostw Polski, a układ górnej części tabeli poznamy dopiero w Czerwcu!

WPRD Forte - wciąż mają szansę na TOP 5 w mieście!

O miejsca premiowane zaproszeniem na eliminacje MP powalczy jeszcze kilka drużyn:
KS Juliusz, czyli zeszłoroczny Vice Mistrz,
KS Unia Zagórze - jeden z najlepszych beniaminków w historii rozgrywek,
AS Sosnowiec oraz WPRD Forte.
Zapytałem przedstawicieli dwóch najwyżej sklasyfikowanych drużyn z tego grona o parę słów na temat nadchodzących zmagań.

Mateusz Kuszewski, KS Juliusz:
,,Jesień nam nic nie powiedziała.. Dużo walkowerów, nie mogliśmy się wbić w rytm meczowy. Zaczęliśmy od eksperymentów w ustawieniach na boisku, które okazały się ,,nie trafne”, dlatego fajnie jakby na wiosnę wszystkie mecze były rozegrane.
Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik - jak zawsze. Celem będzie wrócić na salony, co będzie trudne, bo mamy 4 solidne ekipy w lidze i oczywiście nie wiadomo czy jakaś ekipa nie zrobiła w zimę przebudowy i zaskoczy.”

Kacper Marcoń, KS Unia Zagórze:
,, Zbliżająca się runda rewanżowa będzie na pewno trudniejsza ze względu na fakt, że teraz każdy punkt będzie się liczył w końcowym rozrachunku. Razem z zespołem zdajemy sobie z tego sprawe i wiemy, że chcąc walczyć o przepustke na eliminacje Mistrzostw Polski musimy pokazać o wiele więcej, niż w pierwszej rundzie. Cel Unii jest zawsze taki sam nie zależnie od ligi w której występujemy, a polega on na zdobyciu jak największego dorobku punktowego w rozgrywkach ligowych. dlatego liczę na to, że w rewanżach udowodnimy swoją wartość i powalczymy do samego końca o upragniony cel.

Reszta drużyn tego sezonu już do udanych raczej nie zaliczy, choć kto wie? Może odpalą i wskoczą do czołówki tabeli?

2 Liga

Ależ tu się dzieję! Jak tutaj ciasno i wyrównanie!
Druga runda zapowiada się niezwykle pasjonująco, a pikanterii całej zabawie dodaje fakt, że na 3 Rogi Karny przepustkę dostaną pierwsze trzy miejsca, zamiast jednego jak miało być pierwotnie.
Lider tabeli czyli KS Xavera, podobnie jak Alkoholicy, również nie dostali łatwego terminarza i przyjdzie im się zmierzyć już na początku z całą czołówką tabeli.
Jak na rundę wiosenną i realną walkę o tytuł mistrza 2 ligi zapatruje się kapitan? Posłuchajmy!
,,Cele Xavery? To na pewno utrzymanie wywalczonego na jesień 1 miejsca. Wiadomo nie będzie to łatwe do zrobienia, bo konkurencja za plecami wykorzysta każde potknięcie, ale będziemy walczyć. To będzie ciekawe pół roku. Można powiedzieć, że liga podzieliła się na pół - połowa walczy o mistrzostwo, albo chociaż wyjazd na turniej, a druga połowa "o spadek". Ale jeśli ktoś mnie spyta, kto skończy na którym miejscu? to nie odpowie, bo już runda jesienna pokazała, że ktoś z top 3 moze śmiało przegrać z kimś z ostatnich pól” ~ Piotr Marynowski, KS Xavera.

Najbardziej bramkostrzelny atak 2 ligi - KS Xavera

Co z dalszą częścią stawki?
Rywalizacja jest na prawdę ogromna, a idealnym tego przykładem jest zespół ToNieMy. Vice-lider na półmetku, ale już przed startem rundy rozegrali jedno zwycięskie spotkanie, żeby zaznaczyć chęć walki o najwyższą lokatę.
Jakie cele ma ekipa w zielonych koszulkach?
,,Spodziewamy się utrzymania formy z pierwszej rundy i walczenia do końca o podium. Chcemy pokazać, że nasza dobra gra w tym sezonie to nie przypadkowa sprawa?” ~ Kamil Skotniczy, ToNieMy

Wielką zagadką na pewno jest dyspozycja pozostałej czołówki ligi, czyli FC Odbuduj, Spartan Team czy młodych chłopaków z Impetu Sosnowiec.
Na 6 miejscu na półmetku plasuje się ekipa SM Czarne Orły. Na pewno jest to spory zawód, w porównaniu do formy z poprzedniego sezonu, ale co o tym wszystkim powie kapitan drużyny, Krzysztof Doliński?
,,Pierwsza runda pokazała, że liga zdecydowanie się wyrównała i trzeba się liczyć z każdym przeciwnikiem. Czuję, że zdecydowanie stać nas na więcej, dlatego chcemy w drugiej rundzie pokazać się z lepszej strony. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa ?!”

3 Liga
Walka o mistrzostwo ligi zapowiada się niezwykle pasjonująco. Bój o tytuł stoczą dwie drużyny - ubiegłoroczny triumfator czyli SKRR Impet Sosnowiec II oraz Master Drewienko.
Obie drużyny mają tyle samo punktów na koncie, jednak rezerwy Impetu mają jeden mecz zaległy do rozegrania.
Już za trzy tygodnie jest zaplanowany mecz pomiędzy tymi ekipami, także ja jestem pewny jednego - emocji nie zabraknie!

Jak najbliższą rundę postrzega vice-kapitan Impetu II, Daniel Prokopek?
,,Na pewno spodziewam się walki o awans, bo tylko na tym sie skupiamy. Aktualnie mamy 3 punkty przewagi (przy założeniu wygrania zaległego meczu) i naszym celem jest nie przegranie ani jednego spotkania!
Chcemy pokazać, że jako druga drużyna Impetu możemy wzmocnić naszą jedynkę. Mam nadzieję, że każdy zawodnik da z siebie 110% i frekwencja na meczach będzie dużo większa niż na sparingach przed liga. Pozdrawiam!”

Jak przy tak wysokim poziomie czołówki odnajdują się inne drużyny? Zapytałem o to kapitana FC Pawiak Sosnowiec.
,,Przystępując w zeszłym roku do rozgrywek Playareny mierzyliśmy wysoko, w ekipie FC Pawiaka panował optymizm i bojowe nastroje, celowaliśmy w natychmiastowy awans do elity. Niestety szybko okazało się, że musimy grać "dla fanu" ? Zaskoczył nas wysoki poziom i zgranie zespołów, a przecież to tylko 3 liga amatorskich drużyn "spod bloku".. W tym sezonie doszły nowe ekipy jeszcze bardziej podkręcając rywalizację, dlatego w każdym meczu trzeba było dawać z siebie jeszcze więcej…’’ ~ Adrian Milewski

FC Pawiak Sosnowiec - świetnie prowadzony Fanpage na Facebook'u

O prawdopodobnie 3 miejsce na koniec będą się bić aż 4 zespoły, z czego jeden się potężnie wzmocnił. Mowa tutaj o Interze Zagłębie, który prowadzi Bartłomiej Holewik. Posłuchajcie co miał do powiedzenia:
,,Nie byliśmy do końca zadowoleni z naszej dyspozycji w rundzie jesiennej, dlatego przerwa zimowa była dla nas czasem refleksji i zmian. Do dotychczasowej ekipy dołączyło kilku nowych zawodników, którzy szybko się u nas zaklimatyzowali i bez wątpienia będą dużym wzmocnieniem w nadchodzącej rundzie. Myślę, że jeżeli zagramy tak jak grudniowych spotkaniach, to 3 miejsce na wiosnę leży w naszym zasięgu.”

Inter Zagłębie - co pokażą na wiosnę?

Nie mniejsze ambicje na polepszenie swojej sytuacji ma ekipa FC Pawiak Sosnowiec, grająca równolegle w Katowickiej Lidze Szóstek.
,,Na nadchodzącą rundę wiosenną naszym celem nr 1 będzie przede wszystkim stuprocentowe zaangażowanie w sprawy klubu, w każdy mecz i każdą akcję i choć największym wyzwaniem jak zawsze będzie uniknięcie kontuzji no i "życie", które co spotkanie wymienia 90% składu.” ~ Adrian Milewski, kapitan FCPWK

Walka o TOP3 w każdej z lig zapowiada się niezwykle pasjonująco.
Jak jesteście ciekawi, którą drużyne stać na podtrzymanie formy z jesieni to nie pozostaje nic innego jak śledzić na bieżąco sosnowieckie rozgrywki.
My jesteśmy pewni - będzie się działo!

Placeholder