Srebrna strona czy może już złota ?

Socca Newsy Lokalne Mecze playarena Łódź futsal football

Srebrna strona czy może już złota ?

02 listopada 2021, 13:50

W rozgrywkach Playarena Łodź mamy właśnie półmetek pierwszej rundy rozgrywek.
Większość ekip rozegrało 7 ze swoich 13 spotkań i jasno nam się klaruje tabela w elitarnej lidze w mieście włokniarzy.

Na czele stawki mamy dobrze znaną ekipę Silversite, która z Adamem Dwojakiem na czele narazie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i nie straciła jeszcze punktu w tym sezonie.
Szczególnie ważne dla twardo grających Silverów było wygarne spotkanie na początku października z obecnym v-ce lidrem FC Noster , którzy nieśmiało, ale celują w tym sezonie w Mistrzostwo Łodzi.

Na ten moment Silversite jest liderem tabeli 1 ligi w Łodzi.


Właśnie Nosterki po porażce z Silversite potrafiły się bardzo szybko odkuć i wygrać 13:7 z 4 drużyną w Polsce w tym roku czyli z FC Lumumby, którzy okupują obecnie najniższe miejsce na pudle w Łodzkich rozgrywkach
Obie wspomniane przeze mnie porażki to jak dotąd jedyne straty punktów 3 pierwszych drużyn w tabeli.

Wielki pozytywnym zaskoczeniem według mnie jest 5 pozycja Starych Bałut, którzy pokazali się na ten moment najlepiej z 4 beniaminków (AKS Joker, Fortuna Łódź, Kozaki UA).
4 zwycięstwa w tym dwa z Jokerem i Kozakami oraz wygrana z Dzbanami Łódź na ten moment spokojnie zapewnia sympatycznym chłopakom z Bałut miejsce w górnej części tabeli.

O sytuację w lidzę zapytaliśmy menadżera Niechcianych, którzy mają naprawdę całkiem niezły start i zajmują pozycję numer 4 czyli idealną do ataku na medale.

Łukasz Walczak - menadżer drużyny Niechniani FC
Co do układu sił wszystko wskazuje na to , że będzie on podobny do tego sprzed roku swoje aspiracje wyraźnie zaznaczyły Noster i Lumumby a do walki na pewno włączy się jesczcze retkinia , która niestety ma rozegrane tylko 3 spotkania oby nie powtórzyła się sytuacja sprzed roku z walkowerami na ostatniej prostej.
Pozytywne zaskoczenie to nie ukrywam że wskaże swoją ekipę remis z retkinia na ich terenie wygrana z dzbanami również na ich terenie oraz minimalne porażki z Silver i Noster mówią o wysokich aspiracjach naszej ekipy.
Druga cześć sezonu jeśli planów nie pokrzyżuje Covid na pewno będzie niezwykle zacięta liczę, że o top 3 będzie się biło 8/9 ekip.
Na pewno Proteo Składzik czy tez najlepszy z beniaminkow Fortuna nie powiedziały ostatniego słowa.
Największe rozczarowanie to jak dla mnie liczba spotkań mistrza Łodzi do tej pory 3 i na pewno liczyłem na dużo więcej ze strony Proteo z Hubertem Mikołaczykiem na czele, które na papierze wyglada imponująco

Dla mnie może nie rozczarowaniem , ale spodziewałem się więcej po ekipie Składu Węgla i Papy, które połączyło swoje siły z Not4All i wydawać by się mogło, że mają potencjał na skopowanie tyłka, każdemu w lidze.
Tymczasem fuzja narazie zdobyła 7 punktów (2 wygrane,1 remis, 1 porażka). Biorąc pod uwagę doświadczenie zawodników z tej drużyny nie można ich już teraz skreślać w walce o czołowe lokaty, jednak jak bardzo ważne są systematyczność i regularność pokazują ekipy z czuba tabeli.
O swoje zdanie zapytaliśmy też osobę, która jest najbliższej całej ligi.

Przemysław Śmit - Ambasador 1 Ligi w Łodzi
Na te chwile tabela premiuje regularną grę i twarde trzymanie się terminarza. Czy odzwierciedla rozkład sił? Myślę, że za wcześnie by o tym mówić. Kilka zespołów słabo weszło w sezon, niektóre nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Z odważniejszymi deklaracjami poczekajmy do końca roku.
Terminarz ;) – wiele było głosów, że granie pod tygodniowy terminarz nie prawa się udać, ale im dłużej trwa sezon tym widać, że wszystko idzie w dobrą stronę. Co prawda mamy jeszcze zaległości, ale pracujemy wspólnie nad tym, by dograć wszystkie mecze.

Sezon jest długi, a wyrokowanie po kilku rozegranych spotkaniach nigdy nie kończy się dobrze. Wiesz… byli tacy co już w grudniu dawali Bayernowi Ligę Mistrzów, a jak się skończyło wszyscy wiemy - Chelsea zgarnęła tytuł. Teraz wymieniłeś głównych faworytów do mistrzostwa i pewnie każdy, po rzuceniu okiem na tabelę powiedziałby podobnie, ale nie przekreślałbym szans na tytuł mistrzowski takich zespołów jak Niechciani FC, Kinemedica Retkinia Crew czy Składzik & Not4All.
Jestem też ogromnie zaskoczony słabą postawą beniaminków. Liczyłem że Jokerzy i Fortuna zawojują 1 ligę, ale widocznie potrzebują trochę czasu, by dostosować się do nowych realiów....


Sprawdźcie tabele 1 ligi w Łodzi - https://playarena.pl/umbrella?city_id=358#leagueSeasonTable_18060Placeholder