Superpuchar Łodzi 2022 - zapowiedź

Socca Łódź

Superpuchar Łodzi 2022 - zapowiedź

21 sierpnia 2022, 11:35

21.08.2022 - to kolejna data, która z pewnością przejdzie do historii łódzkich rozgrywek, ponieważ właśnie wtedy odbędzie się II edycja superpucharu Łodzi.
Rok temu w walce o to trofeum zmierzyła się Kinemedica Retkinia Crew jako Mistrz miasta przeciwko sensacyjnemu zdobycy Pucharu Łodzi drużynie Fortuna Łódź.

Jeżeli chcecie sobie przypomnieć jak wyglądało tamto spotkanie zapraszamy do opisu, który został opublikowany na łamach naszego portalu -> https://socca.pl/superlodz/

Kinemedica Retkinia Crew wygrała superpuchar Łodzi 2021

Pomimo tego, że w Łódzkich rozgrywkach Retkinia ma pewnie więcej przeciwników niż zwolenników - trofea zdobywać potrafi.
Mistrz Łodzi 2020
Mistrz Łodzi 2021
Zdobywca superpucharu Łodzi 2021
Zdobywca pucharu Łodzi 2022

W niedzielny wieczór podopieczni Dariusza Janczaka będą mieli okazje dopisać kolejny wielki sukces do swojej już 10-letniej historii w rozgrywkach Playarena Łódź.
Jednak w porównaniu z tamtym rokiem przeprawa czeka ich zdecydowanie cięższa, bo na przeciwko stanie drużyna FC Noster czyli Mistrz Łodzi 2022.
Nosterki są w absolutnym gazie i prezentują moim zdaniem najlepszą formę w swojej historii.
Zajęli 4 miejsce na Mistrzostwach Polski przegrywając po turbodogrywce z drużyną Dzbanów Łódź, która została Mistrzem Polski.
Po zawirowaniach w ekipie zdobyców pucharu Polski czyli Szczecińskich Piwkarzy drużyna Mistrzów Łodzi otrzymała zaproszenie na grę w Lidze Mistrzów w Słoweńskim Mariborze, które zaczynają się już w najbliższy czwartek.
Istna jazda bez trzymanki, ale spotkanie o superpuchar będzie świetną rozgrzewką przed ligą mistrzów, a biorąć pod uwagę ich niesamowity sezon oraz to, że będą żądni rewanżu za porażkę w Pucharze Łodzi jak, że by inaczej z Retkinią Crew w 1/8 finału Pucharu Łodzi wieczór na orliku przy ul.Bohdanowicza zapowiada się niesamowicie emocjonująco.

Pod postem typerskim na FP Playarena Łódź wszyscy typują na zwycięstwo FC Noster, który moim zdaniem też jest faworytem, jednak to Retkinia często świetnie sobie radzi właśnie w finałach.

Przemysław Śmit - Ambasador rozgrywek Playarena Łódź
Wiele obiecuje sobie po tym meczu. Po pierwsze, liczę na widowisko znacznie bardziej wyrównane niż w zeszłym roku. Po drugie, mam ogromną nadzieje, że obydwie drużyny wyjdą na boisko z podobną motywacją i żadna ze stron nie wyjdzie na plac gry z nastawieniem, że "jakoś to będzie". Po trzecie, mam ogromną nadzieje, że Nosterzy mimo ważnego turnieju, który czeka ich już za kilka dni podejdą do spotkania z chęcią udowodnienia wszystkim, że są absolutnie najlepsza drużyną w Łodzi. I wreszcie po czwarte, wierze że zawodnicy Kinemedica Retkinia Crew wyjdą na boisko pełni energii, a dodatkowo będą podrażniona brakiem miejsca w najlepszej ósemce na koniec sezonu.Mieszanka tych czterech składników powinna sprawić, że będziemy świadkami fantastycznego widowiska, które (mam nadzieję) zakończy się w dogrywce, podobnie jak szczęśliwy dla Łodzi finał Mistrzostw Polski.A kto wygra? Jest więcej niż pewne, że wygra ta drużyna która strzeli więcej bramek !

Dominik Rek - socca.pl
Wszystko prawdopodobnie zależy od tego jakim personalnie składem będzie dysponować Retkinia. Wszyscy dobrze wiemy, że mają spore problemy z tym aby cyklicznie stawiać się w najmocniejszym zestawieniu. Jeśli będzie Rachubinski, Dziedzic, Niżnik , Bujalski i Świątkiewicz to będę bardzo zdziwiony jeśli mecz nie zakonczy się po ich myśli, mimo, że bardzo wysoko cenię sobie umiejętności FC Noster, które przecież zajęło 4 miejsce na mistrzostwach Polski w tym roku.

Dawid Szeluga - socca.pl
Noster miał świetny sezon zarówno w Łodzi jak i na arenie ogólnopolskiej. Teraz fakt gry w Lidze Mistrzów może być dla nich dodatkową motywacją.
Retkinia jednak, to nie jest „pierwszy lepszy” zespół, który już w przedbiegach może mieć mokro na myśl o przeciwniku.
Każdy, kto interesuje się socca trochę bardziej niż na własny podwórku wie, że jest to ekipa, która nie wymięka przed nikim.
Poza tym chętnie zatrzymaliby tytuł zdobywcy Superpucharu na kolejny rok.
Nie chce wyrokować wyniku, ale Noster jest w gazie. Co pokazał na finałach Mistrzostw Polski. 4 najlepsza ekipa w kraju, to jednak coś znaczy.
Pogoda zapowiada się iście burzowa według prognozy , ale moim zdaniem prawdziwe pioruny i błyskawice będą na boisku. Widzimy się wieczorem !

Placeholder