W mieście Łodzi gdzie nawet szczekanie psom szkodzi

Socca Newsy Lokalne Łódź

W mieście Łodzi gdzie nawet szczekanie psom szkodzi

24 września 2021, 12:24

Wstałem rano i zastanawiałem się przez pół godziny, o której lidze w naszym pięknym mieście napisać.
Może o 1, bo tam grają o najwyższe laury i Mistrzostwo Miasta, a może o drugiej, ale, której grupie?
Jak napiszę o A to zaraz będą pisać, gdzie jest B, jak napiszę o B to będą pisać, że przecież był ostatnio wrzucony
post o grupie A i powinniśmy traktować wszystkich równo.

W III i IV ligach podobna sytuacja, ale w tym wszystkim najbardziej ucieszyło mnie to, że chętnie bym opisał,
zmagania w każdej lidze, jednak tego nikomu by się całego nie chciało czytać (no może bym znalazł kilku wariatów),
bo takich sfiksowanych ludzi na punkcie piłki nożnej 6-osobowej w Łodzi dawno nie spotkałem.

Uznałem jednak, że na dobry początek współpracy na linii Playarena Łódź – Socca.pl jeszcze się wstrzymam z opisem jakiejkolwiek lig – spokojnie w przyszłym tygodniu wystartujemy z analizą jednej z ośmiu Łódzkich lig, a wypytam kilka osób z miasta, która zamiast starego rynku ma ulicę Piotrowską.

W tym roku Łódź miażdży inne ligi w Polsce pod względem liczebności zespołów (114 drużyn), wyprzedziła drugą Warszawę, aż o 30 ekip (obecnie 84) co pokazuje już po raz kolejny, że w Łodzi kochają grać w piłkę na orlikach.
Pomimo strasznej posuchy jaka ostatnio panowała na turniejach ogólnopolskich Łódź powoli wraca na właściwe tory:

  • Wygrana turnieju 3RogiKarny przez Fortunę Łódź
  • Brązowe medale w turnieju 3RogiKarny – FC Smarujcie Klapki
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Polski – Lumumby Łódź.

Na analizę jak ekipy w Łodzi mogłyby sobie poradzić w przyszłym roku na arenie ogólnopolskiej przyjdzie jeszcze czas, jednak do brzegu.
Zarówno w Łodzi jak i w Polsce w tym roku się wiele zmieniło w rozgrywkach playarena.pl
Wprowadzony został terminarz tygodniowy, ligi zostały ustandaryzowane i w całym kraju mamy po 14 drużyn w każdej lidze.
Co o tym wszystkich myślą kapitanowie łódzkich drużyn?
Postanowiliśmy spytać.

Adrian Groblewski – FC Zakolaki:
Według mnie naprawdę dobrze to zostało zaplanowane. W tamtym roku czwarte ligi nie miały terminarza, więc mogły kręcić trochę, a w tym nie ma jak za bardzo unikać spotkań nawet w gorszym składzie, bo jest wprowadzony terminarz więc każdy ma równe szanse. Treści na fanpage trafiają do dużej ilości osób i o to w tym chodzi.
Liga nie za duża, ale jest 26 spotkań do rozegrania więc i tak to jest co grać. Jeśli chodzi o drużyny to świetnie, że jest ich tyle, ale trochę brakuje starych ekip, coś się kończy, coś zaczyna taka kolej rzeczy. Jedynie na co musimy uważać to ta zasada fair play, ponieważ nie raz oglądając mecze czy w naszej lidze czy ogólnie nie było tak kolorowo
przyjeżdża młoda ekipa i strasznie jest wyzywana więc nie za fajnie się gra wiadomo,

że to amatorka, ale trzeba pomyśleć nad tym jak to udoskonalić, bo nie zawsze jest fajnie i myślę, że wtedy wynik nie pokazuje na co stać te młode ekipy.

Playarena Łódź zorganizowała też świetną akcję FAIR PLAY, gdzie drużynki robią sobie wspólne zdjęcie przed meczem co na pewno w jakimś stopniu łagodzi obyczaje.

Marcin Rawicki – Święci Łódź
Wydaje mi się, że początek sezonu wygląda dużo bardziej uporządkowany niż zwykle (być może to kwestia zmiany ligi). W social pojawia się dużo więcej treści – więc jest lepiej i to mi się podoba.
Widać, że liga od początku sezonu w końcu poszła w dobrym kierunku – bo wcześniej wydawało mi się, że lekko schodziła z prawidłowej ścieżki 
 Mam nadzieję, że tak będzie dalej i ambasadorowie staną na wysokości zadania – bo to głównie od nich zależy, czy wszystko będzie zgodne z duchem gry w przypadku jakiś większych problemów.

W tym roku skład Ambasadorski znacznie się zmienił i są to naprawdę ludzie, którzy chcą pozytywnych zmian i widać od Nich zaangażowanie w budowanie rozgrywek oraz klimatu w Łodzi:
https://playarena.pl/umbrella?city_id=358#contact

Patryk Sławiński – FC Noster
Uważam ze zmniejszenie liczby drużyn w tym sezonie wyjdzie na plus dla całej ligi, poziom będzie wyższy, a patrząc jak wyglądały poprzednie sezony i coraz częściej wycofujące się ekipy w trakcie sezonów,
głównie tych z dołu tabeli powinno sprawić, że zostaną Ci najlepsi w najwyższej klasie rozgrywkowej – a tak powinno być.
Co do terminarza tygodniowego ciężko na razie wyciągać wnioski, bo zagraliśmy dopiero dwie kolejki, ale póki co sprawnie to działa z tego co widzę, wiec może to jest metoda. Np dochodziły słuchy ze niektórzy unikają grania np. z Retkinią wiec teraz na pewno dzięki temu powinniśmy uniknąć podobnych sytuacji.
Grunt to znajdować kompromis i wspólnie szukać terminu dogodnego do zagrania meczu, a nie cwaniakować rzucając jeden termin jako gospodarz i niech gość się martwi.

Tomasz Olczak – AKS Huragan
Terminarz tygodniowy robi robotę bo nie ma samowolki i wszystko sprawnie, ładnie wygląda i jest porządek (bez terminarza byłby raczej bałagan)
Fanpage jest prowadzony od kilku lat, a nigdy nie było takiej systematyczności jak jest teraz, co chwilę coś się dzieje, ciągle jakiś nowy post, po prostu jest prowadzony tak jak należy.
Co do grup z 14 drużynami też jest dobrze bo nie ma takiego burdelu jak kilka sezonów wstecz gdzie w jednej lidze mogło być 20 jak nie 30 drużyn, 14 ekip w lidze wygląda jak najbardziej dobrze 
Hmmm.. 114 drużyn na pewno to jest imponująca liczba, widać, że ludzie mimo wszystko chcą grać tzn. mecze w playarenie dla niektórych na pewno jest to odskocznia i odstresowanie po pracy, szkole czy po prostu złym dniu. Jak na Łódź (topowe miasto w playarenie) ponad 100 drużyn to jest mega liczba i oby było tak dalej, bo wszystko idzie w dobrym kierunku.

Mateusz Muszyński – Luźne Granko
Wszystko na zajebiście wielki plus, w porównaniu do poprzedniego sezonu. Sami z kolegami gadaliśmy między sobą jak na super poziomie organizacyjnym w tym roku wygląda playarena. W tamtym sezonie w czwartej lidze nie mieliśmy terminarza i musiałem się prosić drużyny, żeby z nami zagrała, więc ten tygodniowy terminarz to dla mnie wspaniała sprawa. No i super prowadzony fanpejdż, ciągle coś się dzieje, że ta liga po prostu staje się interesująca. Sam po sobie mogę powiedzieć, że starsznie się jaram tym nowym sezonem i codziennie przeglądam wyniki i tabele.

Placeholder