Zapowiedź Fortuna Pucharu Polski Playarena 2023

Socca

Zapowiedź Fortuna Pucharu Polski Playarena 2023

21 lipca 2023, 18:02

Pierwsze emocje sportowe za nami, znamy zdobywcę Złotych Kalesonów, znamy finałową szesnastkę mistrzostw Polski, a już godziny dzielą nas od tego by poznać zdobywcę Fortuna Pucharu Polski. Ekipy z całej Polski przyjadą do Wrocławia na wspaniały obiekt Ślęzy Wrocław by w niedzielę powalczyć o to prestiżowe trofeum.

Czerwiec i początek lipca to był okres, w którym najlepsze ekipy w swoich miastach walczyły o to by podnieść w górę puchar swojego miasta. Dentimowi udała się ta sztuka w Chorzowie, Bartistowi w Toruniu, Newell’s w Radzionkowie, a All Stars w Sosnowcu. W międzyczasie odbyło się również wiele mocno obsadzonych turniejów. Socca Warsaw Cup zakończyło się zwycięstwem Markus Stawigudy, 3D Smart Socca Kalisz Cup wygrał zespół Tanatos Warszawa, a na chorzowskich Kresach w Jadar Pucharze Śląska górą ekipa BJM Kraków.

Co roku o zwycięstwo w pucharze jest coraz trudniej, Piwkarze Szczecin w tym roku mogliby dokonać wielkiej rzeczy, ale Adrian Skorb i spółka w tym roku postanowili się jednak w 100% skupić na zmaganiach o mistrzostwo Polski.

Historyczni zwycięzcy Pucharu Polski:

2016/2015 – Gloria Victis Warszawa

2017/2016 – Dentim Clinic Katowice

2018/2017 – Dynamik Toruń

2019/2018 – Dynamik Toruń

2020/2019 – Bartist Toruń

2021/2020 – Piwkarze Szczecin

2022/2021 – Piwkarze Szczecin

Kto jest faworytem do końcowego triumfu ?

Dentim Clinic Katowice w piekielnie mocnym zestawieniu z samymi asami w talii Tomasz Kwiotka, Bartist Toruń, gdzie zabraknie tylko Mateusza Skibińskiego, któremu jednak kontuzje mocno utrudniają powrót na boiska socca oraz BJM Kraków, którego ambicje są mocno podrażnione po odpadnięciu w meczu o wszystko.

Kapela Weselna to również bardzo silny zespół, który jednak gdzieś w ostatnim czasie gra na nieco niższym poziomie. Dzbany Łódź – mistrz Polski, mistrz Łodzi naszpikowani gwiazdami od bramki aż po pivota. Tanatos Warszawa z Bartkiem Januszewskim, Gołasiewiczem, Kaputem oraz śmietanką warszawskich rozgrywek socca.

Jak wiemy jednak socca to bardzo ciekawa i zaskakująca dyscyplina i któryś z faworytów na pewno zostanie wysłany do domu za wcześnie. W kolejce do zdobycia pucharu jest jeszcze wiele ekip.

Nie zapominajmy przecież o ET Promo Łódź, którzy w Pucharze Łodzi odprawili z kwitkiem FC Noster, a w Kaliszu zagrali bardzo turniej. Pojemna Halina, Newell’s Old Boys, A Seree Tee czy Sloumojager to są ekipy, których nie trzeba nikomu w Polsce przedstawiać i oni również będą chcieli powalczyć o końcowy triumf.

Kto będzie czarnym koniem tego turnieju ?

Oczywiście od razu na myśl przychodzą mi Athletic Hornets czy Kosmos Edukacja F04, ale jak możemy mówić w ich przypadku o czarnym koniu, jeśli obie ekipy zagrają w najlepszej szesnastce 30 lipca na tym samym obiekcie.

Familia Greco Wrocław wyeliminowała wszystkie najlepsze ekipy w ProLidze Wrocław i również zagra o to wspaniałe trofeum. Po ich stronie na pewno jest lokalizacja i to, że nie będą zmęczeni dojazdem.

Mistrzowie UK z Pawłem Abramowiczem i Radosławem Łepskim w składzie to również ekipa, która na pewno napsuje wiele, wiele krwi faworytom.

Czeka nas masa sportowych emocji, gra na jednocześnie 3 boiskach, wielu znakomitych zawodników. Selekcjoner Klaudiusz Hirsch będzie miał wielkie pole do obserwowania zawodników by później zaprosić ich na polowanie. Mam nadzieję, że uda mu się wyłapać nowe talenty socca.

Bawcie się dobrze i jak mawiał klasyk „Pamiętajcie o nawodnieniu” bo ma być tylko kilka stopni mniej niż w zeszły weekend na obiekcie Hutnika Warszawa.

Harmonogram turnieju

8:00   Start rejestracji drużyn w biurze zawodów

8:45   Ceremonia rozpoczęcia turnieju

9:00   Początek fazy grupowej

15:40   Początek fazy pucharowej

19:25  Mecz o 3. miejsce

19:50   Mecz finałowy

20:15   Oficjalnie zakończenie turnieju

Placeholder