Zwycięski Dentim, szczęśliwy Tomasz Kwiotek i walka o mistrza Katowic zaczyna się od nowa.

Socca

Zwycięski Dentim, szczęśliwy Tomasz Kwiotek i walka o mistrza Katowic zaczyna się od nowa.

21 marca 2022, 19:24

Od czego zacząć podsumowanie wczorajszego spotkania ? Wczoraj w Katowicach pisząc gwarą mieli my szpil nad szpile, taki nasz mały finał Ligi Mistrzów. W rundzie wiosennej Ekstraligi Katowickiej Ligi Szóstek doszło do spotkania AC Bogucice – Dentim Clinic Katowice. Mecz, który dla obu ekip był najważniejszym spotkaniem tego półrocza. Na jesień to drużyna Daniela Synala wygrała 5:3, jesteście ciekawi jak było wczoraj ?

Walka w Katowicach rozpoczyna się od nowa.

Zacznijmy od początku, godzina 19:00 niedziela. Dużo szerszym składem operował wczoraj zespół Tomasza Kwiotka. Początek meczu bardzo zachowawczy w wykonaniu obu ekip, badanie rywala, szukanie swoich szans. Lepiej w meczu weszli gracze Dentimu i to Ariel Mnochy w 10 minucie gry  otwiera wynik spotkania po błędzie bramkarza Bogucic, który źle wybił piłkę i trafiła ona pod nogi reprezentanta Polski, który w takich sytuacjach się nie myli. Chwila spokoju na boisku, Marcin Grzywa zostaje ukarany żółtą kartką. Z ciekawostek dodam, że to spotkanie prowadzili aż dwaj arbitrzy, którzy w mojej ocenie poradzili sobie z presją tego spotkania. Wróćmy do meczu, 15 minuta spotkania i mamy remis, strzałem w samo okienko popisał się Mariusz Kuchta. Kolejna chwila gry w której to gracze Dentimu prowadzili grę pod swoje dyktando i Piotr Makowski doprowadza do wyniku 2:1, strzał po dalszym słupku Maksym Kisielov bez szans i obie ekipy schodzą na przerwę, czekają na słowa swoich menadżerów, łyk wody i gramy dalej.

Rozpoczynamy drugą połowę i gol na 3:1 dla Dentimu, składna akcja, którą bez problemu wykańcza Maciej Niesyto po asyście Bartłomieja Bednarza. Kolejne minuty spotkania upływały zdecydowanie po dyktando Dentimu i w 31 minucie mamy kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Mateusz Górka, dostaję piłkę na prawą stronę boiska, huknął jak z armaty i bramkarz bez szans kapituluje i wydaję nam się, że gracze w żółtych koszulkach bez problemu będą zdobywać kolejne gole. Kolejne minuty to chwila AC Bogucic, presują atakują próbują nadrabiać straty i w 40 minucie spotkania bramkę zdobywa Karol Borysiuk, zamieszanie w polu karnym Paweł Grzywa zasłonięty i niestety bez szans by obronić ten strzał. Obserwując ten mecz miałem wrażenie, że Mateusz Górka im bliżej końca spotkania to gra jeszcze lepiej i nie myliłem się 4 minuty przed zakończeniem spotkania zdobywa kolejnego gola i mamy już 5:2 dla podopiecznych Tomasza Kwiotka. Kolejne minuty, kolejne ataki i Maciej Niesyto ustawia wynik na 6:2. Dentim zwycięski i rywalizacja w Katowicach zaczyna się od nowa.

Gratulacje dla obu ekip, naprawdę kawał świetnego futbolu, wiele przemyślanych zagrań. Powodzenia na boisku i mam nadzieję, że zawitam na Wasze kolejne spotkania. Man’s of the match zostali Mateusz Górka i Maciej Niesyto. Szczególnego gratulacje dla tego pierwszego, Dentim będzie miał z Ciebie wiele pociechy.

Placeholder