Ursusem prosto z Mrozów do stolicy socca

Kiedy rozmawiałem z prowadzącym Mrozowską Ligę Szóstek – Krzysztofem Pisarzakiem, mówił mi o tym jak zapadł mu zeszłoroczny finał Mistrzostw Polski, który wygrała Kapela Weselna.
Jak się szybko okazało pan Krzysztof okazał się piłkarskim wariatem, których w naszej społeczności nie brakuje i szybko doszliśmy do porozumienia, że ekipy z ligi w Mrozach też powinny dostać szansę pokazania się na turniejach ogólnopolskich.
Na pierwszy ogień do stolicy już 10 lipca przyjadą zawodnicy Ursusa Dąbrówka, którzy będą walczyć w niesamowicie silnie obsadzonym Pucharze Polski.
Przepytania absolutnych debiutantów na imprezie tej rangi nie mogłem sobie odmówić i udało mi się porozmawiać z Adrianem Myrchą – kapitanem Ursusa.

Ursus Dąbrówka

Przemysław Kaczmarek: Jak wyglądała wasza drużyna w tym sezonie?

Adrian Myrcha (Ursus Dąbrówka): Myślę, że w tym sezonie byliśmy drużyną, która może nie grała najładniejszej piłki,ale z meczu na mecz coraz bardziej się rozkręcaliśmy. Potrafiliśmy się zmobilizować i niejednokrotnie odwrócić losy spotkania. Byliśmy skuteczni, w każdym meczu potrafiliśmy znaleźć drogę do bramki przeciwnika. Nasza drużyna to jedność, nie znamy się tylko z boiska a wzajemną mobilizacją nie raz pokazaliśmy że możemy „namieszać”.

Jakie są wasze najmocniejsze strony i na kogo waszej drużynie warto zwrócić uwagę?

Zdecydowanie naszym najmocniejszym punktem jest walka i chęć wygrania każdego meczu. Jest u nas w drużynie kilka „perełek” chociażby Patryk Skrzypek który jest wychowankiem Pogoni Siedlce, który na co dzień z powodzeniem rywalizuje w IV lidze w Naprzodzie Skórzec .
Damian Brzezik, który ma bardzo dobrze ułożona lewą nogę i nie raz sprawił ogromne problemu bramkarzom rywala, odkrycie sezonu w ML6. W swoich szeregach mamy także bramkarza sezonu, Daniel Borkowski nie raz uratował nam skórę.

Pierwszy raz jedziecie na turniej takiej rangi jak Puchar Polski. Jakie są wasze oczekiwania?

To dla nas ogromne zaskoczenie i wyróżnienie, każdy z chłopaków jest w pełni zmobilizowany na ten turniej. Nie zakładamy sobie jasnego obranego celu, chcemy jak najlepiej wypaść i na stałe zagościć na tego typu turniejach.

Prawdziwych debiutantów muszę zapytać. Którą drużynę szóstek najbardziej kojarzycie z rozgrywek ogólnopolskich?

Szczerze mówiąc chyba będzie to zdobywca ubiegłorocznego Pucharu czyli Piwkarze Szczecin.

Oprócz was jeszcze zespół To Tylko My z Mrozowskiej ligi szóstek jedzie na turnieje eliminacyjne Mistrzostw Polski. Myślisz że mogą namieszać?

Bardzo silna i poukładana ekipa, moim zdaniem nie jednym na tym turnieju mogą popsuć trochę krwi.

Jaki wynik będzie sukcesem dla twojej drużyny?

Chcemy jechać i grać w piłkę, ale jak na debiutantów myślę, że już wyjście z grupy będzie dla nas sukcesem.

To jeszcze zapytam o rozgrywki lokalne. Jak wygląda u was poziom sportowy i organizacyjny?
Z perspektywy widza to uważam, że rozgrywki w Mrozach są naprawdę świetnie zorganizowane. Potwierdasz?

Sportowo myślę,że wszystkie drużyny stoją na dobrym poziomie co może świadczyć fakt że do ostatniej kolejki i ostatniego spotkania układ tabeli i czołowych miejsc nie był znany. Organizacyjnie ta liga przerosła wszystkich oczekiwania, skórty spotkań, zawodnicy kolejki, bramki kolejki aż chce się grać. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i z roku na rok coraz więcej przewidują dla nas atrakcji.

Czy jeżeli mógłbyś w ciemno wziąć jedną z opcji czyli wygranie Fortuna Pucharu Polski wyjazd na Ligę Mistrzów czy Adrian Myrcha w kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata to jaki byłby wybór?

Zdecydowanie wygranie Fortuna Pucharu Polski i wyjazd z Ursusem na Ligę Mistrzów.

To nie pozostało mi nic innego niż życzyć wam powodzenia i zagrania najlepszego turnieju w waszej historii.

ML6 to kolejni debiutanci w Polskiej Federacjii Socca